dentaworks

pastaverde

onko kellään kokemuksia dentaworks white now valkaisuaineen käytöstä? Auttaako noi vaan värjäymiin vai myös jos on syntyny keltahampaiseks?

8

8193

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pastaverde

      jota saa apteekista? Onks siitä mihinkään? Huomasin et netissä muuten myytävät aineet on pal vahvempii, vähintään 22% kun apteekin yotuel-tuote oli vain 10%. Voikohan vahvoista olla jotain haittaa, luulis et muuten apteekkikin myis sellasia...

      • TP

        Yotuel ei _valkaise_ hampaita, se ainoastaan poistaa hampaiden pinnalta värjäytymiä, joita on saattanut syntyä ruoasta, tupakasta jne. Monilla ihmisillä on jo luonnostaan kellertävä hammasluu ja sitä Yotuelilla ei pysty muuttamaan, sillä se ei sisällä valkaisevia ainesosia. Käytän itse Yotuelia "kuureittain" ja mielestäni se tasoittaa ja hieman vaalentaa hampaiden sävyä, itselläni ehkä asteen verran. En kylläkään tupakoi tai juo punaviiniä (jotka ovat niitä pahiten hampaita värjääviä) joten ehkä värjäytymää ei minulla niin kamalan paljon olekaan, että suurta eroa näkyisi. Suosittelen kokeilemaan, sillä siinä ei montaa euroa häviä ja hampaat tulevat harjatuksi Yotuelilla kuten tavallisellakin hammastahnalla :)


    • TP

      En itse uskaltaisi tilata Dentaworksiltä mitään. Kiinnostuin itsekin aluksi heidän tuotteistaan, mutta sitten huomioni kiinnittyi seuraaviin seikkoihin:

      - Dentaworksin sivuilla ei ole näkyvillä Y-tunnusta
      - Dentaworks-nimistä yritystä ei löydy yritys- ja yhteisötietojärjestelmästä (www.ytj.fi)
      - Yritystä ei löydy myöskään Ruotsin vastaavasta rekisteristä (SCB:s Företagsregistret, http://www.foretagsregistret.scb.se/sni/).

      Testasin myös Fonectan yhteystietohakua, mutta Dentaworksille ei löydy minkäänlaisia yhteystietoja, ei myöskään niillä numero- ja osoitetiedoilla, jotka nettisivuilla on annettu.

      Mailasin heidän asiakaspalveluunsa näistä puutteista 2.6.2009 saamatta minkäänlaista vastausta, joten voitte päätellä tästä itse, kuinka luotettava yritys on kyseessä. Olen yksityinen kuluttaja, joka on ostanut verkkokaupoista paljon jo vuosien ajan ilman ongelmia, mutta tässä kohtaa hälytyskellot soivat.

      • jenkkihymy80

        Kyseessä on ilmeisesti brittiläinen firma.
        Niin tai näin, sain kuitenkin tuotteeni joka oli ihan ok.
        Oli muuten kauppa mikä hyvänsä niin kannattaa aina maksaa luottokortilla. Jos kyseessä on huijaus, et todennäköisesti joudu itse maksamaan mitään vaan tappio jää luoton myöntäjälle.


      • tanyzha

        Hyvä TP, vaikka julkaisustasi on aikaa, niin vastaanpa siihen kumminkin!
        Höpön höpön, EI OLE hämärä yritys.
        Dentaworks on vain ammattinimi. Jos tarvitset lisätietoja yrityksestä niin löydät sen nimestä Behrens Group AB.


    • Buhahaha

      Tuhota kiilteesi niin anna mennä: kannattaa kokeilla kloritella, ruokasoodalla ja hiotapaperilla, saat varmasti saman tuloksen! Hammaskivet voi rapsutella puukolla tai saksilla ja hampaat kannattaa paikata apteekista ostettavalla paikka-aineella eli älä missään nimessä törsää rahojasi hammaslääkäriin! Eihän ne ole kuin hampaat, kaupasta saa ostettu lisää.

    • ValkeatLegot
    • Anonyymi

      tilasin ja kokeilin dentaworksin valkaisusettiä - ei valkaissut, poisti vain värjäymiä samalla tavalla kuin muka valkaisevat tahnat. Ei jatkoon. Parempia vaihtoehtoja löytyy markkinoilta.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      25
      2686
    2. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      109
      2616
    3. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      204
      1404
    4. Kaivattusi silmin

      Minkälaisen kuvan olet omasta mielestäsi antanut itsestäsi kaivatullesi?
      Ikävä
      127
      1327
    5. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      94
      1291
    6. "Pähkähullu ruhtinas" sanoi a-studiossa maailmanpolitiikan professori...

      ...Martti Koskenniemi Trumpista ja hänen toimintatavoistaan, vertasi 1600-luvulla eläneeseen Aurinkokuninkaaseen Ludwig
      Maailman menoa
      308
      1285
    7. Riikka Purra perustelee hallituksen leikkauspolitiikkaa

      Odotukset ovat kovat, mutta puhe on poikkeuksellisen onttoa jopa hallituksen omalla mittapuulla. Vastuu työnnetään alas,
      Perussuomalaiset
      49
      1092
    8. Toivottavasti myös pysyy häkissä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011754428.html 😡😡😡 tommosia saastoja sitä näyttää Suomussalmen suunnalta sikiävän �
      Suomussalmi
      14
      1034
    9. Martina ja Matias

      Mahtaako Martina yrittää saada Matiasta uudeksi sulhaseksi, niin saisi ne prinsessa häät, mitkä jäi pitämättä, kun Aussi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      211
      999
    10. Millaisia tunteita

      Sinulla on minua kohtaan?
      Ikävä
      65
      954
    Aihe