Älkää käyttäkö bussia ennen kuin ateistien jumalan olemassa olon kieltävät kyltit lähtee busseista. Vaikken ole tiukkapipo-uskovainen en hyväksy että vakaumuksia pilkataan.
Älä käytä bussia!!! Jos istut bussissa, jossa on mainos hyväksyt ateistien mainoksen.
Älä käytä bussia!!! Jos istut bussissa, jossa on mainos hyväksyt ateistien mainoksen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
skonnottomien järjestöjen mainoskampan
"Jumalaa tuskin on olemassa. tämä p...eestä..
Lopeta siis murehtiminen ja nauti elämästä."
on käynnistynyt pääkaupunkiseudulla. Samaan aikaan lanseerattiin myös toinen mainos Tampereella ja Turussa viestillä
Iloitse elämästäsi kuin se olisi ainoasi. Koska se on. tämä on totta
Vapaa-ajattelijain liiton ja Humanistiliiton ateistibussikampanjan käynnistäminen Helsingissä ei ole sujunut ongelmitta. Ruskeasuon varikolla mainosten liimauksen yhteydessä kävi ilmi, että lauantaina (20.6.) liimattuja mainoksia on jo revitty busseista ja lisäksi yritetty repiä.
Lue
Muuttakoot Pohjois-Koreaan.
Kello soi aamulla jo 5.00. Aion ehtiä ensimmäiseen bussiin klo 5.45. En ole menossa mihinkään erityisesti kun en harrasta työntekoa. Mutta ajattelin ajella koko päivän boikottibusseilla. Se on kivaa kun Sossu on maksanut kuukausibiletin. Pitäähän työttömän päästä liikkumaan vapaasti tässä yhteiskunnassa.
Minusta on hienoa, että Suomessa voidaan tehdä näin. FREEDOMMM!!!
Lähe kävelee, hihhuli.
Suomessa ei ole busseja, niinpä poikoitoi sinä vaan. Muuten Joulupukki on olemassa olen nähnyt, Jumalaa en.