Jotkut uskaltavat

Jotkut uskaltavat ryhtyä poistamaan, vaikka omin luvin, Suomen ekosysteemiin kuulumattomia lajeja. Kaikki kunnioitus heille.

http://www.verkkouutiset.fi/index.php?option=com_content&view=article&id=6475:merimetson-pesiae-tuhottu-ennaetysmaeaerae&catid=8:kotimaa-paeaeuutinen-&Itemid=4

Monia muitakin Suomeen kuulumattomia lajeja on paraikaa pesiytymässä Suomeen. Kaikki kunnioitus myös niiden karkoittajille.
8119
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

kasvamaan ja tarpeeksi suureksi. Tämän tietävät kaikki, jotka liikkuvat ulkona. Viimeksi niitä oli jo satamassakin.

Pienimuotoinen metsästys alkaisi olemaan jo paikallaan.

Äänestä
  • Talvi harventaa..

    Äänestä

Merimetsot tuhoavat saaristoympäristön. Kamalannäköistä jälkeä. Armeija asialle ja tuhoamaan kaikki pesät ja linnut.

Ja sama konsepti citykaneille. Kemialliset aseet kehiin ja eroon tuhoelukoista.

Äänestä

rabies, perunaänkeriöiset, koloradokuoriaiset, sikafunssa, tuberkuloosi yms...pyritetään pysäyttämään maamme ulokorajoille.

Sama kohtelu pitäisi olla kaikille tuholaisille jotka aiheuttavat vahinkoa Suomen kansantaloudelle.

Eikös tämän nyt pitäisi olla kaikille täysin selvää?

Äänestä

....kunniaan. Haliiko vihreät vielä puita eivätkä näe varsinaista ongelmaa?

Äänestä
  • joo, se on u.n; sen kirjoissa jo 30 vuotta sitten, loyda ja opi. ne luulee etta ne voi; mina ajattelen etta ne vegans maistaa hyvalle, ei myrkkyja.

    Äänestä

  • Minne on kadonnut vihreiden monimuotoisuus-ajatus? Suomen kansasta ollaan tekemässä "avohakkuuta" vihreiden nimissä = mamu parempi kuin paikallinen.

    Näköjään valta hapattaa hyvätkin ajatukset. Pthyi!

    t. ex-vihreä

    Äänestä

  • edelleen avosylin kirjoitti:

    Minne on kadonnut vihreiden monimuotoisuus-ajatus? Suomen kansasta ollaan tekemässä "avohakkuuta" vihreiden nimissä = mamu parempi kuin paikallinen.

    Näköjään valta hapattaa hyvätkin ajatukset. Pthyi!

    t. ex-vihreä

    Vihreiden moraali on ollut jo kauan kateissa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


hatunnosto kirjoitti:

Jotkut uskaltavat ryhtyä poistamaan, vaikka omin luvin, Suomen ekosysteemiin kuulumattomia lajeja. Kaikki kunnioitus heille.

http://www.verkkouutiset.fi/index.php?option=com_content&view=article&id=6475:merimetson-pesiae-tuhottu-ennaetysmaeaerae&catid=8:kotimaa-paeaeuutinen-&Itemid=4

Monia muitakin Suomeen kuulumattomia lajeja on paraikaa pesiytymässä Suomeen. Kaikki kunnioitus myös niiden karkoittajille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu