Kävin vaihteeksi Lahdessa kissakirppiksellä ja kummasti ei pitänytkään vaihteeksi ilmoitetut hinnat paikaansa!Onko muilla samoja kokemuksia? Siis kun ottanut korista tavaraa jossa hinta niin onkin sitten laskuttanut myyjä enempi.En viitsinyt alkaa enempiä riitelemään vaan maksoin sen muutaman euron enempi.Tiedämpä vast edes että en käy siellä mutta muut varokaapa ja olkaapa tarkkoja!
Lahden kissakirppiksen rehelisyys???
Hinnat pärstän mukaan?
2444
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Se on katsos ihan omasta pärstästä kiinni avaako suunsa jos huomaa myyjän laskuttavan liikaa. Oli sitten kyse kirppareista tai ihan oikeista kaupoista. Jos et avaa suutasi ja sano että sinusta se maksoi vähemmän, niin sitten maksat liikaa ja ihan turha itkeä jälkeen päin. Ei tuollainen huomautus mitään riitelemistä ole, sen voi tehdä myös asiallisesti, myyjää sen suuremmin syyttämättä huijariksi!
Hassu paikka ollut aina. Hintoja ei useimmiten missään ja naamasta riippuen hinta voi samalla tavaralla olla jopa monikymmenkertainen edelliseen kertaan eri myyjän sanomana. En suosittele enää kenellekään!