Tehokas lopetus

kate ja sawyer

...vaikken tajua, miksi kausi kokonaisuudessaan näin lyhyt.

Tämä viimeisin oli kyllä mahtavaa viihdettä.

2

934

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kausi

      tehty alun perin silloin, kuin jenkeissä oli menossa käsikirjoittajien lakko? Usempikin sarja taisi jäädä silloin vähän tyngäksi ko. kauden kohdalta.

      • Ihan suunniteltu juttu

        Lostin kohdalla käsikirjoittajien lakko vaikutti kauteen 4, jossa oli vain 14 jaksoa.

        Nämä Lostin normaalia lyhyemmät kaudet 5 (juuri tullut) ja 6 (viimeinen kausi, alkaa syksyllä) on suunniteltu jo muutama vuosi sitten. Toukokuussa 2007 ABC-yhtiö ilmoitti että Lost loppuu kuudenteen kauteensa, keväällä 2010, ja että kolmessa viimeissä kaudessa on 16 jaksoa jokaisessa.

        Käsikirjoittajien lakko sitten sotki tuota niin että neloskaudessa oli 14 jaksoa, ja viitosessa ja kuutosessa tulee olemaan 17 jaksoa kummassakin.

        Miksi sitten eivät halunneet tehdä 22 jaksoa joka kauteen - no jaa, ajattelivat ehkä että eivät pysty pitämään samaa korkeaa tasoa. Minusta oiva ratkaisu; ainakin viitoskausi taisi olla Lostin kaikkien aikojen paras.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      153
      2885
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      281
      2566
    3. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      42
      1599
    4. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      38
      1510
    5. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      121
      1232
    6. Kadutko koskaan

      Sitä mun iskiyritystä?
      Ikävä
      108
      1163
    7. Ryöstö Punkaharjulla

      Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee
      Savonlinna
      15
      1095
    8. Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa

      Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar
      Kaste
      204
      1053
    9. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      37
      1019
    10. Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla

      Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La
      Lieksa
      61
      1003
    Aihe