saippuashou..pyörii/24H

..tää on shaippuashou nykyjäänkuko huuhaaa.. saippuanäyttelijät mutta eikös saippuashou ole roskaa ja sitä tekevät ö-luokan ja entiset näyttelijät rahasta?
kuka maksaa näiden huuhaashaippushou-näyttelijöiden palkat että ihmiset saavat viihdettä kovan päivän jälkeen tai kesken päivän?
shou pyörii 24 tuntii vuorokaudessa..kuka on tämä antelias käsi niin minäkin voisin lähteä tähän älyttömään mukaan mutta en alle 100 euron tuntipalkan joka on kaksi kertaa isompikuin nykyinen tuntipalkkani reaalisssa.. voiko tätä shaippuaa järjellä selittää..???

6

108

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kyllä,,

      kiva tietää miten aika riittääkin ja miten jaksaa koko ajan nälviä toisiaan?Onko suurin osa huuhaatyöläisistä itseensä kyllästynyttä porukkaa?Lueskelee eräänkin itsehyvän miehen loanheittoa.Taitaa hänellä olla aika vähissä livessä harrastukset.Puhumattakaan työelämästä.Yksi ja sama moninikkinainen seuraa miestä kuin hai laivaa.Vielä viitsii puolustella ja myötäillä haukkumisia.Hehän oikein etsivät riidanaiheita.Köyhää on heidän elämänsä.

      • heidän

        tekemisistään? Ei ole sullakaan sitten paljon liveä itselläsi? Enkä ole nähnyt heitä vähään aikaan. Onko ikävä?


      • samaa ajattelin

        moninikit pilasivat tämän sivun


      • kun
        samaa ajattelin kirjoitti:

        moninikit pilasivat tämän sivun

        kerran vastasit itsellesi, miten sulla on aina aikaa luuhata täällä? Onko sinulla joku vika tai jotain, kun et näköjään käy ulkomaailmassa lainkaan? Ei taida ola varaa muita arvostella. Hyvää kesää sulle silti. Minä menen ulos nauttimaan helteestä.


      • taidat
        heidän kirjoitti:

        tekemisistään? Ei ole sullakaan sitten paljon liveä itselläsi? Enkä ole nähnyt heitä vähään aikaan. Onko ikävä?

        kuulua samaan leiriin puskajussit ja moninikit aikuiset ihmiset en ymmärrä mutta eihän mun tarttekkaan ymmärtää paskahousuja.


      • nyt ei
        heidän kirjoitti:

        tekemisistään? Ei ole sullakaan sitten paljon liveä itselläsi? Enkä ole nähnyt heitä vähään aikaan. Onko ikävä?

        voi pitää kirjaa kun aina kun täällä käy on nämä samat yksilöt täällä nikottelemassa eturivissä ja ylhäällä.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mulla on ikävä sua

      Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri
      Ikävä
      35
      1058
    2. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      71
      848
    3. Nainen, olet ihanin maan päällä

      Ei ole toista. Olet ihanteellinen, kaikkien mittapuitteni täyttymys. Sisäinen kauneutesi sinetöi ulkoisen ja juuri se sa
      Ikävä
      40
      700
    4. Koska tulet minulle näkyväksi

      Koska astut piilostasi esiin? Miksi pysyttelet niin kaukana? Etkö voisi tulla päättämään tämän ikävöinnin? Saisin vihdoi
      Ikävä
      40
      676
    5. Poliis. Poliisi osoitti aseella Tampereella kun mies avasi oven

      Poliisi Poliisi osoitti aseella Tampereella, kun mies avasi siviili­poliisiauton oven Mies kuvasi keski­viikkoiltana bus
      Maailman menoa
      190
      534
    6. Sano rakkaallesi

      Suorat sanat! Mikä mieltä kaihertaa!
      Ikävä
      43
      489
    7. jumala ei auta hittojakaan..

      kuka tahansa voi kirjottaa lapulle mitä vaan ja väittää että jumala olisi sen kirjoittanut... onko yksikään raamatun kir
      Sinkut
      204
      463
    8. Romanttisinta

      Mitä hän on tehnyt sinulle?
      Ikävä
      45
      460
    9. " Hae roolisi miljardien Pyhäjärveltä"?

      Perjantain 14.8. viesti TV:ssä oli hätkähdyttävän todellista kuultavaa. Tähän on tultu. Pyhäjärvi- selvitykseen, tied
      Pyhäjärvi
      56
      429
    10. Onneksi en ole riippuvainen Kuhmo Oy:stä

      Lähinnä naurattaa, kun ylipainoiset, punakat kuljetus ja muutkin yrittäjät yrittävät lohdutella itseään uuden omistajan
      Kuhmo
      6
      427
    Aihe