www.netcar.fi myyntipaikkana
Toimiiko?
1011527
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 101
Vanhimmat
sivu on ollut pystyssä jo 5 vuotta mutta vielä tähän mennessä kukaan ei ole saanut siellä autoaan myytyä.
Montaa päivää ei ollut autoni myynnissä kun laitoin siitä ilmoituksen Netcariin.
...ei siellä kävisi.
että on oleellisempaa että mitä myy ja millä hintaa kuin se että missä ilmoittelee.
millä hintaa sinne laittaa, ei siellä käy kukaan sivuilla. Kokeiltu on!
jos pyydät liikaa niin kukaan ei soita.
silloin sama juttu.
Huono tavara ei mene kaupaksi missään.
Ei ole kukaan myynyt, vaikka yksi apina surkeaa sivustoa täällä mainostaakin.
FAKTA: Nettiauto on paras kanava.
miten voit muka tietää ettei kukaan olisi myynyt siellä yhtään autoa jos et ole edes ikinä käynyt siellä?
Netcarissa vähemmän autoja jonka takia siellä autot ei huku kymmenientuhansien muiden joukkoon kuten Nettiautossa.
Netcar:in sivuilla oli jälleen tuttu myyjämme virosta! eli huijari jolla ei onnexi enää ole ilmoitiksia nettiautossa mutta netcar sivuilla oli! eli kandee varoa!!!
kerro meillekin.
Toisen nimittäminen huijariksi saattaa tulla kalliiksi. Esim. Seppo Lehto -niminen mies tuomittiin juuri oikeudessa toisten kunnian loukkaamisesta moneksi vuodeksi vankilaan ja maksamaan usean kymmenen tuhannen euron korvaukset.
Tampereen käräjäoikeus on tuominnut tamperelaisen Seppo Olavi Lehdon kahdeksi vuodeksi ja neljäksi kuukaudeksi ehdottomaan vankeuteen useista törkeistä kunnianloukkauksista. Lehto esitti halventavia väitteitä loukkaamiensa asianomistajien seksuaalisesta käyttäytymisestä ja väitti heidän syyllistyneen erinäisiin rikoksiin. Lehdon maksettavaksi lankeaa yli 40 000 euroa vahingonkorvauksina ja oikeudenkäyntikuluina.
http://www.digitoday.fi/yhteiskunta/2008/05/30/tamperelaisbloggaaja-sai-yli-kaksi-vuotta-linnaa/200814756/66
helppohan se on nimettömänä haukkua muita huijareiksi. nuo paskahousut eivät uskaltaisi sanoa haukkumilleen sanaakaan päin naamaa. onneksi noille säälittäville tapauksille on nyt löytynyt lääke.
Jos tuollainen pääsee poliisiksi, niin minulta meni viimeinenkin arvostus sitä ammattikuntaa kohtaan.
hovioikeuden mukaan raiskauksesta saa 1 v 10 kk ehdollista ja kunnianloukkauksesta monta vuotta ehdotonta vankeutta.
Hassua mutta totta Suomen lain mukaan.
nähny siel ilmoottavan. Kaik jotka mää oo löytän on kauppurei ?
täällä on kirjoitettu paljon yhdestä autoliikkeestä jonka omistaja on entinen poliisi.
http://keskustelu.suomi24.fi/listmessage/8273636/38752438
törppö!
ja niin vain se kaverin mondeo katosi pihasta ja kaveri sai ostettua prätkän.
Kannattaa varmaan kehuskella kun auto varastetaan pihasta...
ei halvalla myyntiä voi sanoa varastamiseksi.
Yhtenä vaihtoehtona.
muistan hyvin ajan kun ei ollut vielä nettiä nykyisessä muodossaan. keltaista pörssiä luettiin paperiversiona ja hesarissakin oli vielä yksityisten autoilmoituksia.
Paperiversiot kuolevat kun netti jyrää!
En ole ennen kuullutkaan moisesta palstasta. Nyt vilkaisin ja näytti tosi köyhältä. ei tarvi mennä uudestaan. Nettiautossa ja autotallissa olen vieraillut satoja kertoja.
Vain tyhmä ostaa Autotallista.
ostat sitten netistä kotiin toimitettuna? Kyllä se pojat vaan on sellainen juttu että KAIKKI hinnat ovat suuntaa antavia. Kaikki mitä pystyy tinkimään hintalapusta saa ihan itse pitää!!
autotallin hinnat ovat jopa kaksinkertaisia muihin verrattuna. vaikka saisit tingittyä 30% niin silti maksat vielä suolaisesti ylihintaa.
kolminkertaiset lähtöhinnat niin kyllä kai jokainen kuluttaja tajuaa mikä on oikea realihinta? Maksatko itse televisiosta sen 500 vai 5000 euroa jos liike nyt sattuisi sellaista pyytämään?
Lähtöhinta ja hintalaput ovat autokaupassa vaan keskustelun alku!
kolminkertaiset lähtöhinnat niin kyllä kai jokainen kuluttaja tajuaa mikä on oikea realihinta? Maksatko itse televisiosta sen 500 vai 5000 euroa jos liike nyt sattuisi sellaista pyytämään?
Lähtöhinta ja hintalaput ovat autokaupassa vaan keskustelun alku!
Jos Autotallissa liike pyytää autosta viisi tonnia, niin ei se tingi sitä 2500 euroon. Silti samanlaisen auton saat muualta parilla tonnilla.
kuitenkin jonkin sortin virhevastuu olemassa? Totta kai se auto pitääkin lähteä muualta (=yksityiseltä) parilla tonnilla. Kyllä siitä viidestäkin alas tulevat se on vaan neuvottelu kysymys.
Finntakuusta saat halvimillaan parilla sadalla eurolla puolen vuoden oikean takuun. Miksi siis kannattaisi maksaa autoliikkeelle tuhatta tai kahta tuhatta euroa paljon huonommasta virhevastuusta?
kerro mulle!
wwww.finntakuu.fi
voisin vähän vertailla.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/1699519
http://www.garant.fi/hakemus.asp
niissä on iso omavastuu eivätkä ne koske paljoa muta kuin moottoria.
89 bluebirdistä autotallissa yli 5 tonnia. oikea arvo on ehkä 300 euroa.
En ole nähnyt ilmoituksia vähään aikaan.
http://www.korsumaenauto.fi/
Eipä tainnut sinunkaan opinnot hukkaan mennä, kun noin järkeviä jakolaskuja täällä kerrot.
"Autotalli.comin hinnat ovat jopa kaksinkertaisia muihin verrattuna. Vaikka saisit tingittyä 30 %, niin silti maksat vielä suolaisesti ylihintaa."
Esim. autotallissa joku pyytää autosta 10 000 euroa. Saat tingittyä 30 %, eli hinnaksi jää 7 00 euroa. Muualla samanlaisesta autosta pyydetään 5 000 euroa.
En ole saanut tingittyä Autotallista.
Virhevastuu on sitä, että asiakas maksaa työt ja puolet osien normaalihinnasta. Liike saa osat puoleen hintaan, joten oikeasti liike ei maksa korjauksista mitään.
takuu korvaa aika paljon mutta virhevastuu ai juuri mitään.
mun koneessa vai linkissä?
sieltä se tyhmä löytyy!
http://keskustelu.suomi24.fi/node/1100792/flat
http://kuningaskuluttaja.yle.fi/node/539
toi kahvipannu ei oo ihan verrattavissa autoihin.
miksi myisi siellä kun voi myydä nettiautossa,joka on takuulla suomen suurin ja selailluin laatuaan!
Jos et saa myytyä autoasi nopeasti, niin ilmoituksen uusiminen maksaa.
nettiauto ei ole halpa, ei tosiaankaan.
Jos ei kuukaudessa mene, niin jossain on vika.
Laitoin kerran ilmoituksen autostani halvemmalla kuin kukaan toinen myi samanlaista. Odottelin pari viikkoa, mutta yhtään soittoa ei tullut. Soitin sitten yhteen autoliikkeeseen, ja pyysivät näyttämään autoa. Hintani netissä oli 5500 euroa. Sain autoliikkeetä 5000 euroa käteen. Liike laittoi hintalapun 7500 ja myi auton alle viikossa pois. Ihmiset luulevat, että mitä enemmän autosta pyydetään, niin sitä parempi se muka on, ja tietysti myös toisinpäin. Suomalaisten autojen ostajien asiantuntemus on surkeaa luokkaa.
delta pyytää kolmen tonnin arvoisesta fiiatista 7 tonnia ja papat ostavat innoissaan kun saavat 500 euron ladasta paperilla kaksi tonnia hyvitystä.
Niin näyttää Delta-auto kaatuvan omaan nokkeluuteensa. Ihmisiä voi huijata vain kerran.
http://www.iisalmensanomat.fi/uutiset/yla-savo/delta-auto-piiputtaa-pahasti/465736
Kaikki toimii normaalisti.
deltassa mikään ei ole normaalia eikä sieltä osta enää kukaan mitään.
Lada Kalina on hienon näköinen, mutta myydäänkö sitä vielä Suomessa?
http://www.tuulilasi.fi/artikkelit/lada-119-suomeen
miksi myisi siellä kun voi myydä nettiautossa,joka on takuulla suomen suurin ja selailluin laatuaan!
Nettiauto on jo liian suuri. Ei kukaan täysijärkinen jaksa selailla siellä koko päivää etsimässä.
pienemmästä valikoimasta on helpompi valita.
kyllä ostanut netcarista.
siis tuo netcar? ainakin net on netti ja car on auto.
Ovat kilpailijoita.
Netcar on kökkö ja halpa sekundakopio joka yrittää ratsastaa nettiauton maineella.
Kyllä www.netcar.fi on paljon parempi!
ei kai vain netcarista?
Miksi homo nostat tätä ketjua?
Mitä vikaa tassä ketjussa on?
Mikä sinä sitten olet?
ostaneet auton netcarin kautta.
Kummallakin oli perse kipee kaupan jälkeen..
mitä höpiset?
Jos sattuu sopiva ostaja, niin maksun voi hoitaa vaikka luonnossa.
Tältä sivustolta myin,auton päivässä jota kauppasin nettiautossa kuukauden.
Nettiautossa tarjottiin vaihtoa,vaihdon perään,ja inistiin joka asiasta autoa näkemättäkään.
www.findit.fi
eihän tuolta mitään löydä.
kokemusta on.
Auto meni heti kaupaksi!
jos tavara on kiinnostavaa ja hinta oikea niin ostaja löytyy vaikka kertoisit siitä vain kavereillesi. ne kertovat eteenpäin ja ostaja tulee hakemaan tavaran pois.
Ilman ilmoitusta myyminen on aika toivotonta hommaa.
nettiautossa olen avensista kaupannut mutta vielä ei ole ostajaa näkynyt.
www.oikotie.com
kun kirjoittaa www.oikotie.com niin joutuu sivulle www.oikotie.fi. onko ne eri sivuja joista toinen ei toimi?
Oikotie on sen verran tunnettu ja arvokas brändi, että varmaan myös kaikki mahdolliset muut nettiosoitteen päätteet on rekisteröity samalle omistajalle.
keltaisessa pörssissä. ei ole tarvinnut muualla ilmoitella.
Ihme jos siellä kauppa käy.
pörssi on kova sana vieläkin.
Se on jobbareiden forum netcarin ohella. Nettiautosta putsataan jobbareita.
Mikä on jobbari?
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´