Siellä Patmoksen luolakirkon sisäkammiossa esitellään Vierailioille Kahden Johanneksen luita. Toisella oli laatikossa vielä Pääkallo näytteillä Vastaavasti toisella oli vain luut nähtävänä. Paljon on tieteellä selviteltävää Kumman luut ovat oikeat Johanneksen luut. Nämä luut tuntuvat olevan hyvin Fisiä.
Paljon mahdollista lienee etteivät Kummatkaan luut kuulu Johannekselle. Tuntuu paremminkin olevan mainos temppu turisti tulojen mukaan?
Paljon mahdollista lienee etteivät Kummatkaan luut kuulu Johannekselle. Tuntuu paremminkin olevan mainos temppu turisti tulojen mukaan?
Vastaukset 3
Vanhimmat
etteivät ole aitoja, sen enempää kuin kristittyjen perustanmat jeesuksen haudat Israelissa.
Niitäkin on useampia, koska riitaisat kirkot eivat mahdu samalle haudalle, kohta niillä on jokaisella omansa, mutta samapa tuo, Israel saa matkailutuloja.
eivät ole perustaneet mitään Jeesuksen hautoja Jerusalemiin.
Uskonolliset muotomeno-katolilaiset sun muut niitä ovat perustaneet - eivät elävät kivet eli uudesti ylhäälät syntyneet uskovaiset.
Aina sinä vääristelet asioita.
Kaikesta ja kaikkialla tehdään aina väärennöksiä. Ihmiset voivat itse päättää mikä on oikeaa ja mikä on väärää. Meillähän on vielä olemassa valinnan vapaus?