Jos kaikki ihmiset ovat lähtöisin parista jumalan luomasta ihmisestä, kuinka on olemassa eri rotuja?
Jos kaikki ihmiset ovat Aatamin ja Eevan
jälkeläisiä
4112
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Vie vaikeanpaa on kuvitella kaikkien eläinten ja ihmisten olevan peräisin yhdestä ainuasta solusta. Ja sitten puolestaan paljon helponpaa, jotta ihmiskunta ja eläinkunta luotiin kerralla sellaisiksi kuten ne nytkin on. Tosin tuhansia ihmisrotuja ja eläinlajeja sekä rotuja on kuollut jo sukupuuttoon aikoja sitten ja tuhannet ovat sukupuuttoon häviämisen uhan alla alati.
evoluutioksi. On ollut muutama solu, ne on liittyny yhteen, alkaneet käyttää ravintoa, toiset näistä alkuperäisistä solurykelmistä ovat alkaneet käyttää uudenlaista ravintoa ja erkaantuneet alkuperäisistä ja näin on kehitys kehittynyt.
Huomioi erityisesti, se kyllä on oikeasti vaan rappiota.
Kehittyminen (evoluutio) on puolestaan sanojen avulla sanottuna kasvamista, suurentumista, lisääntymistä, isontumista, jota ei siis tapahdu vaan päin vastoin.
Juuri siten, jotenka monet sadat erilliset tutkimukset osoittavat tapahtuvan nytkin.
Rappeumat jyllää ja rappio etenee. Ajatuksetkin lakonistuu. Mutta tekniikka paranee. Jonka avulla saadaankin koko valtava rappiotila selville. Rappiolla on hyvä olla, sanaili jotkut eputkin. ;)
"Vie vaikeanpaa on kuvitella kaikkien eläinten ja ihmisten olevan peräisin yhdestä ainuasta solusta. "
Vielä vaikeampaa on kuvitella, että ihminen voisi kehittyä kahdesta solun puolikkaasta. Ja vain yhdeksässä kuukaudessa! Ja ilman jumalaa.