Hyvähän naisten on

syyllistää miehiä

ja käskeä pitämään housut jalassa jos ei halua kantaa vastuuta vahinkolaakista kun itse voivat halutessaan tehdä abortin. Mitä jos miehetkin voisivat vaatia naiselta että tämä lapsi muuten pidetään ja sä maksat elarit kun kerran et pitäny housuja jalassa vaikka tiesit riskit?

6

801

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • on tollasta vaatia

      kun eivät itse kanna lasta 9 kk ja synnytä! ei sitä voi rahassa mitata, että turha ruikuttaa mistään elatusmaksuista. naisen koulutus/ura voi kärsiä pahasti, koko elämä mullistuu ensin sen 9 kk aikana ja myöhemmin sitten koko loppuelämäksi. miehille se on ihan eri juttu. maksavat ne kuuluisat elarit ja näkevät muksua ehkä pari kertaa kuussa. jokaisella on oikeus päättää omasta kropastaan, te miehet ette voi tajuta, miten raskaus muuttaa naista.

      • Sääliksi käy, kun lapsen holhoojaksi määrätään lähes automaattisesti äiti.
        Siinä ei moniongelmaisuus tai muuten huonot olot paljoa paina.

        Tasa arvo on kaukana; vaikka monelle naiselle lapsen merkitys ilmeneekin vain oman kehon rupsahtamisena.

        Isän oikeudet vaikuttaa raskauden aikaiseen päihteiden käyttöön on myös olemattomat.. sääli saada vajakki jälkeläinen.


      • ja vielä
        Tarex kirjoitti:

        Sääliksi käy, kun lapsen holhoojaksi määrätään lähes automaattisesti äiti.
        Siinä ei moniongelmaisuus tai muuten huonot olot paljoa paina.

        Tasa arvo on kaukana; vaikka monelle naiselle lapsen merkitys ilmeneekin vain oman kehon rupsahtamisena.

        Isän oikeudet vaikuttaa raskauden aikaiseen päihteiden käyttöön on myös olemattomat.. sääli saada vajakki jälkeläinen.

        ilman kondomia.

        Miehille nyt tosin tietysti oikeasti kelpaa ihan kaikki!


    • werty

      Olen asiani ajatellut niin, että jos vahinko käy, niin kärrään nyytin isän (ja mahdollisesti tämän vaimon) luo. Olen maksukyvytön, en niitä elatusmaksuja pysty maksamaan.

      Voisi joka mies opetella kondomin käytön. Tietysti vastuu on molemmilla. Kokemukseni mukaan ainakin vanhemmassa ikäryhmässä monelta lakkaa seisomasta kömpelön huputuksen aikana, ja siksi jää käyttämättä. Eli mies voisi treenata kondomin kanssa siten, että sitten tositilanteessa kestää käyttää.

      • sitten

        raiskausyritykset, vai miksi nainen päästää miehen ilman kondoomia sisään.

        Molemmat osapuolet yhtä vajaita jos ei lasta kerta tahdo


      • raitis ja siveä
        sitten kirjoitti:

        raiskausyritykset, vai miksi nainen päästää miehen ilman kondoomia sisään.

        Molemmat osapuolet yhtä vajaita jos ei lasta kerta tahdo

        Mitä voitte päätellä tästä:

        Dsownin sybdrooman periytyvyyttä tutkittiin seuraamalla down-naisten synnyttämien lasten tilanne. Down-naisilta löytyi n. 20 jälkeläistä joista puolet olivat downeja.

        haluttiin tutkia myös down-miesten jälkeläisiä mutta yhtään ei löytynyt.

        Siis kenelle kelpaa ihan kuka vaan???


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      40
      3007
    2. Kaksi tyttöä putosi

      Minkä takia ne tytöt katolle oli kiivenny?
      Helsinki
      70
      2487
    3. Mitä haluaisit tänään sanoa kaivatullesi?

      Onko sydämelläsi jotain?
      Ikävä
      174
      2324
    4. Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?

      En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?
      Suomussalmi
      33
      2018
    5. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      18
      1426
    6. Salilla oli toissapäivänä söpö tumma

      Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen
      Ikävä
      41
      1366
    7. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      22
      1363
    8. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      13
      1249
    9. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      10
      1244
    10. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      22
      1221
    Aihe