Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Olenko viallinen?? Ikinä kun en ole saannut orgasmia…

Voiko siis olla mahdollista etten ikinä tule tietämään miltä se tuntuu... Minulla on ollut joku 10 kumppania, viimeisimmän kanssa yhteistä taivalta 3 vuotta takana... Olen koittanut itse, en ole saannut näinkään ikinä.

Olen pienempänä joskus tippunut matontamppaustelineelle niin että haaroväli kolahti aika kovin sellaiseen rautaiseen poikkiputkeen, vuosin verta ja kävimme lääkärissä... Olisiko tuo voinut aiheuttaa tämän jotenkin???
4775
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Joillakin se on tiukassa. Itsekoskettelu opettaa hieman löytämään itsestäsi oikeita paikoja. Loppujenlopuksi asia on kuitenkin henkinen suhde kumppaniisi. Sitten tulee mukaan osaaminen. Klitoriksesi voi olla herkkä ja kokstus tuntuu huonolta alkuun. Osaava mies löytää tasapainonon kiihottomisen, koskettelun ja rakastelun välillä. Kaikki eivät koskaan. Sisälläsi n. 5 cm yläpuolella on epätasainen G-piste. Glittan ja sen varoivainen koskettelu yhtäaikaa voi yllättää iloisesti :)

Äänestä

Olet ihan normaali. Kaikki naiset eivät vaan saa orgasmia, eikö se matontamppausteline ainakaan ole mitään sellaista voinut aiheuttaa. Immenkalvo sulta varmaan meni :).

Jos olet tyytyväinen seksielämääsi, niin lakkaa stressaamasta ja tee vaan kaikkea, mikä kivalta tuntuu. Orgasmi ei tule stressaamalla, mutta vahingossa se voi tulla. Jos asiasta on tullut sinulle ongelma, niin aina voi hakeutua seksiterapiaan. Mutta ainoastaan, jos sinusta siltä tuntuu. Kaikkein tärkeintä on muistaa, että sinussa ei ole mitään vikaa sellaisena, kuin olet juuri nyt.

Äänestä
  • normaali, stressaat orkun saamattomuudellasi itseäsi, koeta olla ajattelematta sitä ja nauti seksistä ja kumppanistasi, itse odottelin orkkua viisitoista vuotta, vieläkään se ei ole helppoa, mutta nyt sen alan osata.

    Äänestä

Itse sain ekan orkkuni yksin ja vahingossa. Tutustu kunnolla omaan anatomiaasi peilin kanssa ja etsi klitan pää ja koskettele varovasti, sitten mene makuulle... koskettele parilla- yhdellä sormella ja hiero klittaa ja välillä vaikka muualtakin. Minulla auttaa että klitta on kostea, eli vaikka sylkeä vähän mukaan siihen ni luistaa paremmin;)
Saattaa ottaa aikansa, max. ehkä 20 min(minulla) ..voit ottaa käyttöösi jonkun esineen millä jatkaa klitan hierontaa, esim hammasharjakotelon pään (hahaha toimii!!) sitten rentoudu ja huomaa kuinka tulee kuuma ja outo olo, tulee "aaltoja" ja alkaa melkein sattua mutta samalla kiihottaa...jatka vain ihan rohkeasti ja kohta pam!:) sitten supistelee vaikka missä, esim viime kerralla jalatkin tulivat mukaan ja värisin ihan kauttaaltaan:D
Ja jos ei heti onnaa ni kokeile myöhemmi, kun rentoudut ja et ota paineita ni sieltä se tulee ..::)
Sit ku opit tän ittes kanssa niin voit oppia saamaan sen miehesikin kanssa, ja muitakin keinoja alkaa sitten myöhemmin yhdessä löytyä..:)

Ja jos sait tämän avulla niin ois kiva jos ilmottasit et auttoko:)
hih:P

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tilli81 kirjoitti:

Voiko siis olla mahdollista etten ikinä tule tietämään miltä se tuntuu... Minulla on ollut joku 10 kumppania, viimeisimmän kanssa yhteistä taivalta 3 vuotta takana... Olen koittanut itse, en ole saannut näinkään ikinä.

Olen pienempänä joskus tippunut matontamppaustelineelle niin että haaroväli kolahti aika kovin sellaiseen rautaiseen poikkiputkeen, vuosin verta ja kävimme lääkärissä... Olisiko tuo voinut aiheuttaa tämän jotenkin???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu