..ovat saaneet aikaan? Eikös se ole jokin hyväntekeväisyysjärjestö? Miksi se on isojen poikien salainen kerho? Ja miksi siihen kuuluu Lohjallakin pankinjohtajat,hammaslääkärit,erikoislääkärit,poliisit?? Kokoontuvatko vielä samassa kuppilassa kuin parikymmientä vuotta sitten?
Onko naisilla jokin vastaava kerho?
Onko naisilla jokin vastaava kerho?
Vastaukset 14
Vanhimmat
Se on niin salainen salaseura, että kukaan ei ole koskaan kuullut siitä mitään.
Ku Klux Klaani?
Kuuluu samaan aihepiiriin jollain lailla kuin muut haaveet,Lohjasta on tulossa mannermainen supercity.
Muuten siitä kerhosta on netissä henkilöluettelo kaupungeittain joten ei se kauhean salainen ole,nyt en vaan löydä sitä linkkiä,YLLÄTYSNIMIÄ ainakin mulle oli joukossa.
googlaa sana "vapaamuurarit" ,niin Hymyn lista nimistä räpsähtää eteesi! Yllätysnimiä Lohjallakin,totta vie!
vapaamuurarien tms. paikka, kadut täynnä autoja tiettyinä päivinä joka kuukausi... hämärää porukkaa, välillä tulevat ihan bussilasteittain
Vapaamuurarit ovat aatteellinen järjestö, jossa edetään korkeammille tasoille.Yleensä muka yhteiskunnan eliittiä,julkkiksia,vaikuttajia.Avustavat toisiaan ,mutta vain kerran.Monta tuomaria on rappareissa.Entäpä kun tulee oikeudenkäynti ja syytettynä/asianomistajana onkin toinen rappari.Nämä ovat jäävättävä, vaan kuka heidät tunnistaa.Heillä on salaisia merkkejä joilla viestiä toisille rappareille, esim;toinen housun lahje nostetaan polven tasolle, tämä on viesti, voitko auttaa, olen vapaamuurari.Kahta kertaa samaa merkkiä ei saa käyttää.Heistä on kirjoitettu kirjakinkin, Ankerberg- Vapaamuurarien salaiset opit.Harmi että painos loppuunmyyty.Alimmalla asteella olevat eivät tiedä riiteistä joissa ylemmillä tasoilla olevat ovat joutuneet läpikäymään, esim:okkultismia.Suomesta en tiedä mutta ainakin Usassa on 36 eri tasoa.Ovat mielestäni uhka demokraattiselle yhteiskunnalle.
kunnallis- eduskuntavaaleissa ehdokkaana olevien pitäisi ilmoittaa, jos ovat jäsenenä rappareissa.
http://www.uskonnot.fi/yhteisot/view?orgId=486
T.naapuri
Aika hiljaista on ollu vai häh,hähhäh,häääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääää, kateus se vie kalatkin Lohjanjärvestä, vitun katkera kusipäääääääää
kappaleita ne on jotka tekevät salaa kaikenlaista pientä kiusaa esim. vähäosaisille. Lohjan kaupunkihan pistää esim. maksamattomat laskut suoraan Lindorff perintäyhtiölle ja näin onkin saatu köyhälle vuosikausia kestävä piina, yhdestä 20€ laskusta tulee useiden satojen eurojen arvoinen kun sitä pidetään salassa Lindorffilla ja lähetetään vuosien päästä asiakkalle, näin olet oravan pyörässä ja maksat pelkkiä korkoja satoja euroja etkä pääse välttämättä ikinä eroon ko. kusattajafirmasta! On se hienoa. Ellet sitten omin avuin... Viranomaiset saatika lohjan kaupunki ei luonnollisestikaan auta, koska kaupunkihan on heidän asiakkaansa! Eli samassa veneessä. Näin saadaan ihminen hyvin syrjäytettyä lopullisesti yhteiskunnasta. Joten ei voi kuin todeta, että täysin munattomia pikkumulkeroita jotka eivät uskalla tulla face to face kuten MIES yleensä tekee. Mieluummin tekevät pientä kiusaa sinulle loppuelämäsi. Tämä edellä kuvaamani tapaus Lindorffista on muuten täyttä totta, eroon en ole ainakaan vielä päässyt ja kaupunkia se ei kiinnosta. Töihin en mene ennen kuin saan tiedon (olen pyytänyt, ei onnistu) Lindorffilta, että siellä ei ole enää laskuja. Tähän he eivät suostu, koska tähänhän juuri heidän pilipalibisneksensä perustuukin, pidetään kokoajan summa x, että asiakas ei tiedä onko vielä maksettavaa vaiko ei.
Kyllä ne ihan näin toimii.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/12019442
Lohja on vapaamurareden mekka.
Siksi tässä kaupungissa on tavallista enemmän pahaa-oloa.
Oks nää vapaamuurarit jotai työttömii muurarei vai mitä nää oikei on mää vaa kysys.
Kysys kysys. kyl nää melkko samoi o kui hels ankkelit. Ooksää mun kaa MITÄ.?!