Sinä Joka sanoit tekeväsi ilmoitukseen ylläpidolle Rhannasta!LUKEKAA

Amyjohanna

Lueskelin tässä eilen yhden ihmisen kirjoittamaa tekstiä joka koski Tämän palstan sheriffiä Rhannaa!Olisin vastannut heti,mutta kone jökitti ja nyt kun tulin tänne oli se poistettu.Hyvä,sillä tämä henkilö kirjoitti haluavansa tehdä ilmoitukseen ylläpidolle Rhannasta joka ei hänen mukaansa ole esimerkillinen ja hyvä Sheriffi.Kirjoitit että koska Rhanna ei ikinä käy täällä on hänestä tehtävä ilmoitus ja puhuit että hän puuttuu joka virheeseen ja ei pahoittele oikastessaan asioita.

Mutta valitettavasti sinä olet väärässä.Rhanna on juuri sopiva Sheriffi tänne,koska hän tietää monesta asiasta ja häneltä uskaltaa kysyä asioita ilman että tulee naurunalaiseksi.Ja kyllähän Rhanna täällä käy ja valvoo palstan keskusteluja ym,mutta hänellähän on myös muita palsoja hoidettavanaan,koska hän on myös niiden palstojen sheriffi.Aina ei aika välttämättä riitä.Ja sheriffiin tehtäviin kuuluu myös puuttua virheisiin,koska jos niihin ei puututtaisi,virheet leviäisivät kulovalkean tavoin nettiympäristössä ja myös suullisesti.Rhanna on siitä esimerkillinen sheriffi että hän kertoo faktoja ja totuuksia eikä syyttele valehtelusta.Virheitä kyllä sattuu kaikille,mutta kuitenkin.Ja syy ilmapiirin huonontumiseen täällä on mielestäni ne jotka mollaavat heti kun joku tekee virheen ja esim.Sarah```` luin yhden keskustelun jossa nälvit kun yhden käyttäjän pikkusisko oli tehnyt upeita tuhkimotarina kansia,ja hänellä oli mennyt niihin aikaa ja vaivaa,ei se aina ole kiva kuulla pelkkää sättimistä,itse tiedän miltä se tuntuu.Ja luin yhden jutun jossa eräs kirjoitti että kirjoitusvirheistä on huomautettava koska ne ärsyttää häntä.Kirjoitusvirheet ovat arkipäivää ja niitä tapahtuu kaikille.

Ja oletteko ikinä ajatelleet sitä että kuinka paljon Rhannalta menee aikaa vastata jokaisen kysymykseen?Hän tekee sen pyyteettömästi ja vastaa kaikille.



Joten nyt kaikki!

Onko Rhanna teistä käyttäytynyt täällä sopimattomasti?Minusta ei,mutta haluan kuulla kaikkien rehellisen mielipiteen,joten vastailkaapa.

-Rhanna on rehellinen,ystävällinen,esimerkillinen ja lojaali-


T:amyjohanna.

2

387

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ---------

      Sehän riippuu ihan siitä mitä varten kuvittelee sheriffien olevan. Jos sheriffien tehtävä on todellakin vastailla toisten kysymyksiin, niin mikäs siinä. Kuvittelisinpa vain, että sheriffien tehtävä on myöskin valvoa keskustelua ja tarkkailla epäasiallisuuksia, ne hommat tosin tunnutaan jokaisella Suomi24- palstalla hoitamaan omien mielipiteiden ja näkemysten mukaan, niin myös täällä. Mutta en valita, tokihan Rhannasta varmasti on ollut apua niille jotka haluavat vastauksen kysymyksiinsä.

      • Rhanna

        Jos jossain keskustelussa on asiatonta tekstiä, voitte tehdä siitä ilmoituksen, josta tulee tieto sekä minulle että ylläpidolle. Se auttaa paljon, sillä yksinkertaisesti kaikkia keskusteluja ei aina ehdi käydä läpi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakastatko?

      Ala kertomaan se ja heti
      Ikävä
      72
      3136
    2. Mikä haluat olla kaivatullesi?

      1. Kaveri 2. Ystävä 3. Panokaveri 4.puoliso 5 jokin muu
      Ikävä
      92
      2895
    3. Kosiako meinasit?

      Voi sua rakas ❤️
      Ikävä
      51
      2135
    4. Mietin että

      Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin
      Ikävä
      20
      1595
    5. Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon

      Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..
      Vimpeli
      6
      1359
    6. Oot ilkee paha noita

      Paha babushka Luulitko etten tienny
      Ikävä
      15
      1359
    7. Sytyttikö hallin lapsi vai joku mielipuoli

      Onko tietoa? Toivon jälkimmäistä
      Vimpeli
      19
      1314
    8. Aaamu on täällä taas!

      Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa
      Ikävä
      13
      1311
    9. Tajusin vaan...

      Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein
      Ikävä
      14
      1287
    10. Noin ulkonäkö-jutut ei multa

      Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin
      Ikävä
      24
      1242
    Aihe