Se ei ole ruokapaikka eikä ryyppypaikka "räkälä" luuleeko Sandin ja Isaksson että ihmiset tulevat sinne ja antavat heille rahaa saamatta mitään vastinetta rahalleen? http://www.blogcatalog.com/blog/hango-skvaller/f42a2f1571e0fa3b470cf9bde8b44b67
Mikä on tämän ravintolan
tarkoitus?
11785
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Mikä ylipäätään on kahviloiden tarkoitus. Keski- ja Eteläurooppa ovat pullollaan tällaisia kahviloita joihin voi piipahtaa juomaan kahvin, oluen tai drinkin joko makean tai pikkusuolaisen keralla.
Jokaisella yrittäjällä on oikeus toteuttaa visionsa. Jos visio onnistuu silloin asiakkaita riittää. Tarkoittaa sitä, että he katsovat saaneensa vastinetta rahoilleen.
Matkailua ajatellen on hienoa, että vihdoinkin saimme kahvilayrittäjän Bulevardille. Enpä kovinkaan monessa kaupungissa ole nähnyt niin liikehuoneistoista tyhjää Bulevardia kuin Hangossa. Matkailullisesti Bulevardien tulisi olla kaikkein tärkeimpiä "liikeväyliä".
Toivotan onnea yritykselle!
Yhdyn täysin edelliseen kirjoitukseen, Hyvä Cafe Boulevard, lisää tälläisiä positiivisia juttuja, kuten Sushi Baarikin, toisella puolella katua!
eivätkä missään sisätiloissa. Tietysti jokaisella on oikeus toteuttaa visioitaan mutta veikkaan että maksut jäävät veronmaksajille.
kahviloissa, saako kyseisessä lafkassa poltella ganjaa?
jompikumpi herroista itse, joka tällä - vähän omituisella tavalla - yrittää mainostaa omaa kuppilaa?
Ovatpa ihmiset merkillisiä. En ymmärrä ollenkaan tämän keskustelun saamaa käännettä...
Keskusteluhan aloitettiin varsinaisesta kahvilatoiminnasta mutta on nyt ajautunut harhateille.
Saavatko kaikki muutkin vasta-alkajat hankolaisittain saman käsittelyn. Ei anna oikein mukavaa kuvaa kaupungista.
Joo, tässä se Hankolaisten säälittävyys tulee esille. Aina joku aloittaa vinoilemisen ja sille ei löydy loppua. Täällä ei todellakaan toivota mitään uutta tai kehitystä, seuraa esim. tuota naurettavaa Hotellinrakentamis projektia... Jos jossain on kateellista jengii, niin Hankoon ne pahimmat ovat pesiytyneet, valitettavaa, mutta totta. Cafe Boulevard on hyvä juttu, unohdetaan nää säälittävät ruikuttajat.
"Jos jossain on kateellista jengii, niin Hankoon ne pahimmat ovat pesiytyneet, valitettavaa, mutta totta."
Tulee tästä mieleen lankomieheni 20 vuotta sitten lausuma kommetti: Hanko on Suomen umpisuoli. Kaikki sakka valuu sinne.
Taitaa taas pitää paikkansa.
Kivan positiivisella asenteella ollaan taas liikkeellä vai mitä...onko taas jääny joku pilleri ottamatta?
pienentävät peniksen?
Säkylässä että se simputtaminen saattaisi haitata elämää tulevaisuudessa.