Mistä löytää kolmikymppisiä sinkkumiehiä? Baareissa ei yli 25-miehiä paljon tunnu käyvän, vai käynköhän itse vain väärissä paikoissa...
Vastaukset 3
- selvästi
väärissä paikoissa.
Tanssipaikoissa yli 30v on kyllä omituista. - rajana mielikuvitus
Kahvilassa lueskelemassa sanomalehteä, lenkkipolulla hikoilemassa, kaupassa ruokaostoksilla... Kaikki sinkkumiehet eivät viihdy baareissa, etenkin harvempi raitis moisiin vaivautuu muuten kuin joskus porukan mukana, joten miksi rajoittua baarien puolelle?
Kuinka sitten lähestyä? Mielikuvitusta peliin! Avaa keskustelu viattomasti ja katso, jos mies alkaa kiinnostua. Jos mies lukee kahvilassa yksin sanomalehteä, voit hyvin lähestyä kysyen saisitko lukea lehden miehen jälkeen, ja istua seuraan odottamaan. Hetken kuluttua voit kysyä, onko kohdalle sattunut mielenkiintoisia uutisia, ja katsoa lähteekö juttu kulkemaan.
Pidemmässä kassajonossa voit pyytää edessä tai takana seisovaa miestä vahtimaan hetken ostoskoriasi, kun käyt kipittämässä vaikkapa pienen suklaalevyn. Tuon jälkeen voi kommentoida vaikkapa kassalla näkyvää lööppiä, ja jälleen miehellä on matala kynnys jatkaa jutustelua.
Entä lenkkipolulla? Jos vastaan hölkkää kivannäköinen mies, katso silmiin ja hymyile -- Jos saat katsekontaktin, pyörähdä miehen ohitettuasi ympäri, kiri miehen rinnalle ja haasta juoksemaan kilpaa seuraavaan risteykseen! Sano, että häviäjä tarjoaa kahvit ;)
Tärkeintä on, että osoitat mielenkiintosi. Katso silmiin usein ja pitkään, muista hymyillä. Jos mies ei näytä lämpenevän, muista, että syy ei luultavasti ole sinussa -- Mies voi olla sittenkin varattu, hänellä voi olla huono päivä, hän voi olla epävarma.
Vain mielikuvitus on rajana! Jos mies ei tartu koukkuun, voi tuollainen satunnainen kohtaaminen silti piristää molempien päivää. missäköhän kaupungissa etsit kolmekymppisiä sinkkumiehiä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ny se loppuu ( Kuhmo)
Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.922909Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan
Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt462406Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki
Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.421156- 371017
Äimän käki
Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,153869Paikallinen autokorjaamo
Kyllä alkaa vituttamaan, palvelua haluaisi niin jono ovelle ja yksi myyjä. Auto valmistunut kuntoon niin kukaan ei ilmoi9744Mitä tuot pöytään parisuhteessa?
Siinäpä se kysymys on otsikossa. Mitäpä siis tuot/toisit pöytään parisuhteessa? Oletko mies vai nainen? Koetko sen mitä221722Nainen, miten suhtautuisit
Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?587102 km on nykyään liian pitkä koulumatka
Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk48648- 36601