Kas kumma, kun Kirkon Ulkomaanapu ei niellytkään Israelin säälittäviä selityksiä iskusta Ulkomaanavun tukemaan klinikkaan. Yleensähän Israelin päätä vain paijataan, teki se mitä vaan.
Israelin kootut
selitykset
3127
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kyseessä on vain se, että israelin äärioikeistolainen hallitus tahtoo
tuoda esiin äärijuutalaisuutta. Miksi pommittaa tahallaan ja mielipuolisesti jotain
klinikkaa jolla ei tekemistä hamasin tai muidenkaan terroristien kanssa.
Syy on selvä, he saivat selville että klinikkaa ylläpiti luterinen kirkko, ja kaikille on
tunnettua että Luther oli pahin antisemitisti euroopassa aikanaan. Siksi luterilaiset saavat tuta siionistin koston.
Lisäksi suomalaisia vastaan on helppo hyökätä, jos muistatte heikon pääministerimme nöyrtymisen israelin edessä kun vaadittiin tietoa suomalaisen YK-sotilaan murhasta, mutta jota ei saatu ja Vanhanen nöyrtyi kuten munaton ministeri aina. Israel sylki näin koko suomen kansan kasvoille Vanhasen kautta.
"Israel sylki näin koko suomen kansan kasvoille Vanhasen kautta."
Ei ainakaan minun kasvoille. Olen käynyt Israelissa 9 kertaa ja tiedän väitteidesi olevan pelkkää mutua, enkä anna provoillesi penninkään arvoa.
apartheidmaahan.