raha on paha----kaikki pahuus maailmassa johtuu rahasta---kateus,murhat,ahneus,ylpeys,urheilu,pakkotoisto,pakko työssä käynti koko elämänsä ajan niin ettei lapsille jää aikaa ja ----kuoleman tapaukset-ja niin on raamatussa sanottu että köyhä mies olisi voinut pelastaa koko kylän mutta ei saanut siihen mahdollisuutta--sitten kun ajatellaan että köyhä voi vain polkea paikallaan koska raha vangitsee ihmisen vie vapaan tahdon------raha on peto-----syvyyksien peto------ilmestyskirjan peto---ihmisillä on kädessä merkki eli raha ja otsassa merkki eli henkilötunnuksella toimiva pankkikortti---
syvyyksien peto
caseyerr
2217
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
yhtään henkilötunnuksella toimivaa pankkikorttia. Enkä ole myöskään havainnut kenenkään kantavan otsassaan muunkaanlaisia kortteja. Omani on lompakossa ja vaatii PIN-koodin.
Tervetuloa 21:lle vuosisadalle.
mukaan on käytävä työssä jos se vaan on mahdollista. Pedon merkki tulee, mut sitä ennen tehdään se mikä voidaan, etsitään Jumalan tahtoa elämässä.
Älä lannistu!