Belgiasta haku ja väliaik.

Onko tietoa Belgian viranomaismääräyksistä? Onko siellä sama menettely kuin Saksassa eli auto pitää rekisteröidä väliaikaisesti omiin nimiin, jotta sen mm. saa ajaa laivaan.
1402
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kyllä pitää rekisteröidä, myös vientiin.

Tärkeintä on saada myyjä katsastamaan, ranskaksi certificacion tecnique. maksaa noin 30 euroa, mutta pitää olla kilvet, jotta voi tehdä. Voi ostaa myös palvelun autoliikkeiltä, niiden katsastuspalvelu on non 250 eur. Sen jälkeen tulliagentin liikkeeseen, joka hoitaa kilvet ja vakuutuksen noin 220 eurolla. Antaa kilvet kouraan noin tunnissa. Rue Picard kadullalla on useita firmoja, yksi Kikitrans, [email protected].

Lycka till

Bryssä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rekisteröinti kirjoitti:

Onko tietoa Belgian viranomaismääräyksistä? Onko siellä sama menettely kuin Saksassa eli auto pitää rekisteröidä väliaikaisesti omiin nimiin, jotta sen mm. saa ajaa laivaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu