ensi kesänä,caravaanari
jälleen
sinun edessäsi
152011
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
PROVO-viesti?!?!
Mitä sitten,ei se minua ainakaan häiritse,lomailuun on heidätkin oikeitettu yhtä lailla kuin meidätkin!Oli se perhe karavaanari tai ei!!
Niinpäs onkin!ja katsoppas taakse päinki,mitäs sieltä löytyy?
t:karavaanari
No sillä perässähän on jono, mistä pe....tä se on sinne syntynyt, Ja kun minä olen paras autoilija.
tuolla mikäs siellä perässä on,sitä,että sielläkin voi olla meitä karavaanareita..mutta saa ollaki,sillä meillä on oikeus lomailla,niin kuin joku täällä on mainunnutkin!
No hyvinhän sitä provosoiduttiin ja vedettiin herne nenään.
Olen itsekin vetänyt koppia yli 15 vuotta maanteillä monissa eri maissa. Että silleen.
Ja sinä olet varmasti jälleen ylpeä itsestäsi, kun olet jonossa ensimmäisenä. Näin se homma etenee...
on joku ensimmäisenä. Vaikka karavaanareita ei olisikaan.
Toinen ja kolmas kulkuneuvo ne vasta jonon tekee jos eivät uskalla/osaa ohittaa/antaa tilaa.
Samaa mieltä!
Hommaa kunnon auto, ettet jää karavaanareiden jalkoihin. Ja joskus se on loma sinullakin, toivottavasti maltat silloin vähän keventää kaasujalkaa. Ja jos et uskalla ohittaa karavaanaria (tai kinnerisi ei siihen kykene turvallisesti) mee bussilla. Ota iso auto :)
Liekö 3 litrainen riittävä?
Kolmelitrainen... alkaa olla siinä rajoilla...
jäähallin kokonen asuntovaunu ja norsun kokonen koira takapenkillä.Sellanen kuva yleensä caravaanareista.
Kyllä löytyy taatusti montakin karavaanaria,jotka vetävät pienehköllä autolla suurta vaunua,joopa joo,mutta,itellä ainakin auto on Volvo S80 T6-99,vaunu HOBBY 720 -03,eli löytyy karavaanareista paljon,paljon ja vielä kerran PALJON myös sellaisia yhdistelmiä,missä vaunu ja henk.auto käyvät hyvin yhteen.
Mut teikäläisellä se on harvinaisen huono käsitys meistä karavaanareista...huh huh!