Buffaloplastia

Uusi hymy

Hei,

onko kokemuksia Buffaloplastiasta?? Ongelmana on "liian pitkä väli" nenän ja ylähuulen välissä ja ylähampaat ovat kokonaan piilossa. Kaunis hymy ilman suurempia irvistelyjä olisi haaveena ;) Katsoin, että KL plastiikkakirurginen sairaala tekee ko.toimenpiteitä sekä Jyväskylässä että Helsingissä, paikallispuudutuksessa. Olen hurjan kipuherkkä, joten toimenpide hirvittää, vaikkei iso juttu olekaan. Kaunis kiitos jo etukäteen, jos joku toimenpiteessä käynyt kertoisi kokemastaan!

10

2997

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mallululu

      ylempi kysymys on jo vuosien takaa, mutta haluaisin myös vastauksia :)
      itse olen nuori nainen, jolla on pitkä nenän ja suun välinen alue lisänä siihen ohut ylähuuli.
      lisäksi minulla on kapea nenä, mikä saattaisi hankaloittaa operaatiota?
      kauanko tulos kestää? vai lerpahtaako huuli pian takaisin missä olikin?
      kiitos!

      • hymy takaisin

        Käyty on n. 3 v. sitten. Toimenpide on nopea, puudutus ylähuuleen hiukan tuntuu, loput ei sitten tunnu missään. Paraneminen nopeaa ja kivutonta. Seurauksena hyvin nouseva ylähuuli ja lyhyempi väli huulesta nenän alapuoleen. Olen ollut tosi tyytyväinen.


    • toimii

      Tehty 15v. sitten, Antti Ryynänen leikkasi. Nopea toipuminen, tulos hyvä.

    • Buffaloplastiaan

      Haluaisin kuulla lisää tästä toimenpiteestä. Onko kokemuksia jaettavaksi?
      Tuliko huulesta suuremman näköinen? Ilmeisesti punaa saa vyörytettyä esiin. Entä hymy, näkyykö hampaat paremmin?

    • Ninimio

      Kannattaa katsoa tarkkaan mihin kohtaan hampaita ylähuuli sijoittuisi leikkauksen jälkeen ettei tule jatkuva ienhymy :D m

    • Exol

      Huulen vertikaalista pituutta korjattaessa on hyvä jos tekijällä, plastiikkakirurgilla, on kokemusta kasvojen mittasuhteiden ja purennan korjaamisesta. Näemme liian paljon tilanteita, missä korjaus on tehty ilmeisesti asiakkaan toivomuksesta ja saatu yllättävä tulos, jota on vaikea tai mahdoton enää korjata.

    • kiinnostaakyllä

      Suosituksia tekijästä?

    • buffalogirl

      Hei! Missä tuo Ryynänen työskentelee ja mikäköhän hinta on tuolla buffaloplastialla? Thanks!

    • Anonyymi

      ylihuomenna menossa, ikää 54

    • Anonyymi

      Lisää kokemuksia? Alko kiinnostaa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      58
      5060
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      54
      4572
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      122
      4499
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      296
      1707
    5. Paljonko sinulla ja kaivatullasi on ikäeroa??

      Ikä on vain numeroita 😁
      Rakkaus ja rakastaminen
      89
      1371
    6. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      79
      1334
    7. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      228
      1308
    8. 306
      1015
    9. Kadutko mitään?

      Minä kadun ikävässä kirjoittamista, mutta en saa sitä tekemättömäksi.
      Sinkut
      199
      940
    10. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      50
      840
    Aihe