Pistetäänpä kertauksena tämä mainio ja opettavainen videosarja omaksi ketjukseen:
http://www.youtube.com/view_play_list?p=126AFB53A6F002CC
Eikä tarvitse kiittää, katsokaa vaan.
http://www.youtube.com/view_play_list?p=126AFB53A6F002CC
Eikä tarvitse kiittää, katsokaa vaan.
Vastaukset 4
Vanhimmat
evoluutiovalheen edustajalta.
Eikö tuo pakkomielteinen jamkutus ala jo käydä väsyttäväksi ,hohhoijaa?
Kenen luulet tuota hevospaskaa nielevän? -riittävän arvostelukyvyttömän ihmisen vai?
Evoluution puolelta löytäisit todella poskettomia juttuja jos vain rohkenisit myöntää...
Hah! Katso nyt vaan nuo videot, niissä käsitellään nimenomaan sinun taikauskoasi!
Go for it!
uskoa - tosiasioiden vääntäminen vääräksi perusteettomilla tulkinnoilla on kyllä evolutionistien erikoisalaa .
Noissa videoissa on se ongelma ,että paitsi suurin osa oli sisällötöntä soopaa ja straw manien käyttöä, pitäisi lisäksi keksiä riittävän lapsekas yleisö ,jolle noita hömppävideoita voisi syöttää....!
Ystäväiseni, tieteessä EI tehdä perustelemattomia tulkintoja. Perustelu tulkintoineen voi tiedon kertyessä tarkentua ja joskus osoittautua vääräksikin, mutta perustelematonta se ei ole koskaan.
Se sitten, ettet SINÄ tiedä tieteen käsityksille esitettyjä perusteluja, etkä halua niistä ottaa selvää tai halua niihin uskoa, ei suinkaan tarkoita, etteivätkö tieteen näkemykset silti olisi perusteltuja.
Ja nyt puhutaan sitä paitsi kreationismista. Ole hyvä ja kerro mistä sieltä löytyy olkiukko? Minusta tuossa kuvataan teidät naurettavine käsityksinenne oikein mainiosti.