Kopioiminen on kielletty, lainaaminen tapahtuu linkittämällä kyseinen osoite tekstin yhteyteen.
"---Tekstin suora kopioiminen muista julkaisuista on kiellettyä. Toisin sanoen rikot tekijänoikeuslakia, jos kopioit artikkelin lehden verkkosivulta ja kopioit sen Suomi24:n keskustelupalstalle. Viestit, joihin on kopioitu artikkeli tai pitkä lainaus, poistetaan."
Lisäksi tekstisi kuuluu "Suhteet ja tunteet" -osion "Monikulttuuriset suhteet" -palstalle. Postaa se sinne, ole hyvä.
"---Tekstin suora kopioiminen muista julkaisuista on kiellettyä. Toisin sanoen rikot tekijänoikeuslakia, jos kopioit artikkelin lehden verkkosivulta ja kopioit sen Suomi24:n keskustelupalstalle. Viestit, joihin on kopioitu artikkeli tai pitkä lainaus, poistetaan."
Lisäksi tekstisi kuuluu "Suhteet ja tunteet" -osion "Monikulttuuriset suhteet" -palstalle. Postaa se sinne, ole hyvä.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Pitää olla säntillinen, vai mitä.
Ei saa sanoa mitä Mover sanoo ettei sitä sallita, mitään joustoa ei ole eikä tule, vaan kaikki menee kuten Mover sanoo, PISTE!
Näin vältytään vääriltä mielipiteiltä ja asiat menee kuten Mover haluaa.
Älkää hyvät ihmiset koskaan olko eri mieltä, se ei valitettavasti johda oikeaan lopputulokseen, vaan sotii Moverin erinomaisen oikean näkemysten ja tiedon kanssa.
Sinä ehkä näet asioita tapahtuvan ympärilläsi, mutta Mover tietää asian paremmin, vaikka ei itse sitä nähnytkään.
On kaikkien edun mukaista että Mover, yltiömäisen rehellisyyden ja oikeudenmukaisuuden puuskassaan antaa teille eväät elämään, eikä teidän tyhmempien tarvitse enää itse ajatella ollenkaan.
On parasta, että hyväksytte tämän kaiken ilman väittelyä, koska silloin olette rasisteja.
Vain raukka on rasisti, sanotaan...niin minuakin on sanottu olevan raukka rasisti....sellaista se on kun on oma mielipide, mutta valitettavasti se väärä:(
... mitään yhteyttä sääntöihin...?
Hyyssärien laatimiin, jos yhteyttä haetaan.
Eihän sun sössötyksistä mitään selvää saa...
ihmisoikeuksia ja perustuslakia, johon ne on kirjattu, niin ne on ne sösstykset, joiden mukaan täällä eletään, joiden mukaan sinä olet elänyt ainakin yhteiskunnallisesti suht turvatun elämän - ja jonka myötävaikutuksella sinä saat nyt vapaasti sitä haukkua.
Näistä "hyysäreitten laatimista" sen verran, että Suomen oikeuslaitoksessa ei juuri noudateta ihmisoikeuspykäliä, sekä kiihotuspykälä rikoslaissa on toimimaton. Tai toimiihan se, mutta aivan liian helposti.
"ihmisoikeuksia ja perustuslakia, johon ne on kirjattu, niin ne on ne sösstykset, joiden mukaan täällä eletään, joiden mukaan sinä olet elänyt ainakin yhteiskunnallisesti suht turvatun elämän - ja jonka myötävaikutuksella sinä saat nyt vapaasti sitä haukkua."
just just
http://oikeusjakohtuus.blogspot.com/2009/07/viranomaisrikollisuus.html
Toki mokaa tulee sitä mukaa kuin rappari rappaa.
Tiedän yhden entisen kansanedustajan, varatuomari, joka "eläketyökseen" näitä viranomaisväärinkäytöksiä kahlaa - ja usein ilmaiseksi hoitaa.
Kyllä niitä riittää.
Oikeusvaltiona oleminen ei tarkoita sitä, että kaik´ki toimii niin kuin pitäisi. Oikeusvaltiona oleminen toimii laajemmin ottaen stä, että täällä on, kenen tahansa, lupa tuoda keissejään julkisuuteen.
Niin kuin nyt sinä voit kertoa, mikä näissä palstan säännöissä, mistä keskustöeu lähti, on vikaa.
Ole hyvä.
Eikös sheriffin pitäisi olla ulkopuolinen,eikä keskusteluun osallistuva.Nämä jääviyskysymykset ja olen aina oikeassa fiilikset jäis pois.Kohta tää on kuin ydinvoima palsta jota yksi "terrorisoi" niin että muut häipyy muualle.
"Suomi24 Keskustelujen sisältöä valvoo ylläpidon lisäksi vapaaehtoiset valvojat eli sheriffit. Jos palstalla on sheriffi, palstan sheriffin nimi on yleensä kerrottu palstan kuvauksessa. Sheriffi on ylläpidon valitsema palstan aktiivinen käyttäjä."
...siis "aktiivinen käyttäjä".
Kyllähän sheriffillä puheenjohtajan valtuudet on. Mutta eikö jokainen järjestäytynyt paneeli, kokous tms. puheenjohtajan myös tarvitse? Jos taas nämä puheenjohtajan valtuuteni ylitän, niin saan asiasta ihan varmaan palautetta ylläpidolta.
Keskustelupalstan tarkoitus on yhteiseksi iloksi - ja hyödyksi - keskustella teemansa aihepiiristä. Mitä paremmin keskustelijat pysyvät hyvien käytöstapojen ja lain omasta mielestäni aika lavealla polulla, niin sitä vähemmän sheriffin toimia yleensä tarvitaan, paitsi "hengenluojana".