Erehdyin katselemaan Serranon perhettä eräänä päivänä ja hämmästys ja epäuskoisuus nousi hetki hetkeltä. Se, että puhekieli tuntuu vetävän korvat solmuun konekivääritulituksella, huomasin lasten väkivaltaista kohtelua. Isä Serrano ryntäsi kylpyhuoneeseen kun tenavat pesivät hampaitaan ja suojautuivat samantien jolloin isukki julisti että tällä kertaa ei jaella korvapuusteja??!!!! Eikös Espanja kuulu Euroopan Unioniin jolloin sitäkin pitäisi koskea määräykset lapsiin kohdistuvasta väkivallasta?
Että mitenkä?
hullupussi
2
335
Vastaukset
- huumoria
tämä kaikki on huumoria, tämähän on draama,-sekä komediasarja :) äläs nyt vouhota, kyllä ne asiat pahemmin täällä suomessa on lapsiin kohdistuvastaväkivallasta jos siitä nyt puhutaan. ei ne nyt oikeasti siellä espanjassa tolla tavalla lyö ja läpsi, JA SEN TIEDÄN KOSKA SERKKUNI ASUU SIELLÄ ja ovat asuneet monta vuotta, tietävät paikallisen kulttuurin ja selittänyt jurta jaksaen!
- korvatillikka
ei korvapuusti vaan korvatillikka
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 823223
- 922925
- 532182
Mietin että
Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin201625- 191434
- 171421
Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon
Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..61419Tajusin vaan...
Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein181365Aaamu on täällä taas!
Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa131341Noin ulkonäkö-jutut ei multa
Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin351295