mistä hyviä mansikoita?

ostaja ostaja

Mistä Järvenpäässä mahtaa saada ostettua hyvälaatuisia mansikoita 5kg laatikossa. Ostimme Prisman edustalta laatikon ja siinä ainakin oli paljon vanhoja, tummia mansikoita, osa homeessa tai mädäntynyt. Viime kesänä ostimme myös Prisman edestä mansikat ja silloin oli sama juttu. Olis tarkoitus pakkaseen saada mansikkaa niin mistähän saisi sellaisia kypsiä, muttei jo ylikypsiä mansikoita ostettua. Olisiko vinkkejä?

7

3281

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kauvatsalle

      Tilaa sieltä,olet kyllä vähän myöhässä, mutta kyllä varamaan järjestyy soita opastus vaikka 02-5561139 tulee perille,

    • ,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,

      tilaamalla suoraan mansikkatilalta...

      • itse perheinesi

        poimimassa. Voit valita.


    • seutulan kermanjuoja

      Sitä vaan tulin kommentoimaan et ite ostin Prisman tytöiltä kans mansikat ja kahdesta laatikosta lensi yhteensä 2,5 mansikkaa roskiin että erittäin hyvä satsi mielestäni oli se. Se on aina vähän tuurista kiinni ellei suoraan tilalta hae et mitä saa.

      • kummallisesti

        Tuollaista laatua mansikoiden pitäisi ollakin. Naurettavaa, kun välillä mansikoista on puolet huonoja. Hintaa kyllä ostataan pyytää, mutta laadusta ei tietoakaan. Ja laadun pitäisi oikeasti pysyä tasaisena, ei pitäisi heittää tuolla tavalla.


      • Anonyymi
        kummallisesti kirjoitti:

        Tuollaista laatua mansikoiden pitäisi ollakin. Naurettavaa, kun välillä mansikoista on puolet huonoja. Hintaa kyllä ostataan pyytää, mutta laadusta ei tietoakaan. Ja laadun pitäisi oikeasti pysyä tasaisena, ei pitäisi heittää tuolla tavalla.

        Kysyin 5.7 samasta paikasta Prisman edustalta saako maistaa yhden? En osta sokkona.
        Ei saa maistaa! Näkemiin! Lyhyen ajan liiketoimintaa!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kysyin 5.7 samasta paikasta Prisman edustalta saako maistaa yhden? En osta sokkona.
        Ei saa maistaa! Näkemiin! Lyhyen ajan liiketoimintaa!

        Outoa. Kautta aikojenhan on saanut maistaa marjaa, jota aikoo ostaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      381
      894
    2. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      102
      875
    3. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      186
      676
    4. Mitä odotat kohtaamiselta?

      Niin, otsikossa kysymys.
      Ikävä
      80
      670
    5. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      50
      635
    6. Samassa kylässä asuu yks mies...

      Jota en voi sietää... yök!
      Ikävä
      65
      625
    7. Mä olen tosi

      Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui
      Ikävä
      38
      609
    8. Mitä kaivattusi

      pelkää? 👻
      Ikävä
      62
      606
    9. Sanotaan se sitten tässä

      Rakastan sua mies varmaan.
      Ikävä
      35
      604
    10. Omituiset kuntayhtymän vieraat festareilla

      Mitähän Pekka Iivari teki kuntayhtymän vieraana festareilla? Harvemmin tällaiset tilaisuudet ovat ns. avec- tyyppisiä ei
      Kemijärvi
      48
      567
    Aihe