Ministeri Holmlundin uhriluku kasvaa

Anne Holmlund - minkälainen uhrimäärä tarvitaan että asepolitiikka muuttuu!!



Pienelle ampujalle kriisiapua
Maanantai 3.8.2009 klo 12.57

Poliisi tunsi entuudestaan miehen, jonka luvattomalla aseella 4-vuotias ampui naista Vantaan Askistossa.


http://www.iltalehti.fi/vantaa/2009080310023063_va.shtml
499
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

kieltää luvattomat aseet?

Äänestä

jos mannela on luvaton ase. Annelle sakkoja, mannelle kriisiapua ja sossu-rahaa.

Äänestä

Autolla kun suomessa vasta tapetaankin.

Äänestä

Hyvä olla mukane, niin hullua ahnetta urpoa kulkee, että voi pistoolilla näyttäsen kertoo, mikä on minun ja mikä ei...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Aika vetää johtopäätäkse kirjoitti:

Anne Holmlund - minkälainen uhrimäärä tarvitaan että asepolitiikka muuttuu!!



Pienelle ampujalle kriisiapua
Maanantai 3.8.2009 klo 12.57

Poliisi tunsi entuudestaan miehen, jonka luvattomalla aseella 4-vuotias ampui naista Vantaan Askistossa.


http://www.iltalehti.fi/vantaa/2009080310023063_va.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu