tarvimme taistelukoptereita

Jotta ne olisivat varmasti tarvittaessa käsillä niiden on syytä olla omia. Kun sissit ampuu saattuetta on helikopterilla kätevä suhauttaa raketteja niskaan!
5153
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

... eivät käytä sitä meikäläisiä vastaan, kun ampuvat ohjuksensa.

Äänestä
  • Kaltaisesi tappiomielialan lietsojat tulisi jäljittää ja kutsua monivuotisiin kertausharjoituksiin.

    Äänestä

  • millä hyvänsä kirjoitti:

    Kaltaisesi tappiomielialan lietsojat tulisi jäljittää ja kutsua monivuotisiin kertausharjoituksiin.

    esikaupunkia jo ammuttiin tykillä. Vähän vähemmän muihin maihin hyökkääjiä ja vähän enemmän tervettä asennetta olisi ihan hyvä!

    Äänestä

Mutta kun taistelukopterien hankinta kohtaa aina vastustusta Helsingin Sanomia myöten. Hyvän taloustilanteen aikana olisi kannattanut tehdä kaupat.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


afganistaniin kirjoitti:

Jotta ne olisivat varmasti tarvittaessa käsillä niiden on syytä olla omia. Kun sissit ampuu saattuetta on helikopterilla kätevä suhauttaa raketteja niskaan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu