vanhaan perivenäläiseen käytäntöön. Pyyhkäistään sormella ”peffa” puhtaaksi ja sen jälkeen kynnenaluset puhdistetaan puutikulla.
”Kuubasta on loppumassa vessapaperi”
http://www.verkkouutiset.fi/index.php?option=com_content&view=article&id=9289:kuubasta-on-loppumassa-vessapaperi&catid=35:ulkomaat&Itemid=6
”Kuubasta on loppumassa vessapaperi”
http://www.verkkouutiset.fi/index.php?option=com_content&view=article&id=9289:kuubasta-on-loppumassa-vessapaperi&catid=35:ulkomaat&Itemid=6
Vastaukset 3
Vanhimmat
USAssa Dollari merkkistä "vessapaperia", vielähän se on melko kallista siihen tarpeeseen, mutta kyllä se kohtapuoliin ei enään muuhun kelpaa, kuin siihen pyyhkäsyyn. ;)
Älä nyt vain sinäkin mene lopullisesti sekaisin evakkopojan kusi/paskaleikeissä. Kesä on vaarallinen aika, kun eletään mätäkuuta. Teiltähän voi päästä roiskua mätää vaikka minne.
juurihan kirjoitin, että po aiheet tulevat Tehtaankadulta. Kaikin keinoin sotkevat paskakirjoituksillaan hyvän palstan.
Ja paska roiskuu Pietarissa, siitäkin kirjoitin!
http://www.iltalehti.fi/urheilu/2009080610039433_ur.shtml
Seliön mielestä HIENOLTA näyttää; propeli pitää paremmin paskassa, kuin puhtaassa vedessä. Ennätyksiä luvassa?