Olen aina ihmetellyt mannerheim-hypeä. Oliko sen jätkän ansiot muka niin kovat, kuin annetaan ymmärtää. Mielestäni hän oli kultalusikka suussa syntynyt bättre folkiin kuulunut henkilö, jonka ansiot Suomen armeijan ylipäällikkönäkin voidaan kyseenalaistaa.
Mihin perustuu marski-hype?
Mihin perustuu marski-hype?
Vastaukset 4
Vanhimmat
Stalin-hype. Molemmat ovat sotilaita, ja kun he ovat tappaneet paljon ihmisiä, saa siitä tietynlaista glooriaa. Molemmat ovat myös elämänsä aikana olleet erioikeutetussa luokassa. Neuvostoliitossa vain on pystytty näkemään Stalinin hirmuteot myös muussa valossa, mutta Suomessa ei sitä vaihetta olla vielä pystytty käymään läpi.
tästä Homo buumista. Nythän kaikki seksuaaliset vähemmistöt on IN.
Aikaisemminhan Marskia hypetti se pienempi suomenruotsalinen eliittipiiri joka tunsi Marskin parhaiten.
Stalin oli kyllä ihan self-made man joka voitti pari sotaakin. Montas sotaa Mannerheim on voittanut ? Kansalaissotaa ei sitten lasketa sen voitti Saksalaiset.
vielä osan synnyinmaastamme. Kovin koitos oli suomalaisille Kannaksen läpijuoksu. Nyt jos olisi samanlainen tilanne niin sauvakävelisivät saman karkumatkan. Olisi näkemisen arvoinen tilanne.
Homo varmaan, voi nähdä miten vaikeesti esm kävelee. kun pers-reikä kipee. ja piti poikia kamarissaan. ns. salaa.