Idols-show toi kansan tietoisuuteen ison kasan pohjasakkaa, kun Popstars oli täynnä nuoria lahjakkuuksia. Idolsista esille putkahtanut Hanna on läski ja kammottava laulaja, Jani taas parantumaton rapajuoppo ja Antti Elton Johnin hengenheimolainen. Idols osanottajat ovat lehtien lööpeissä keräten valtavasti negatiivistä julkisuutta, kun esim. Popstars yhtye Gimmel on oiva roolimalli lapsille. Idols onkin mielestäni lopetettava ennen kuin on liian myöhäistä ja lisää katujen roskajoukkoa nousee julkisuuteen.
Idols vs. Popstars
Jorma Butaani
5670
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
..kummatkin ohjelmat on perseestä. Gimmel on ihan kaamea ja minkälainen roolimalli sekin yhtye on nuorille tytöille??? Ootko kattonu mitä niillä on päällä?
Mielestäni Gimmel-yhtye on mitä mainioin roolimalli, sillä tytöt ovat puhtoisia ja he eivät roiku lööpeissä. Heidän pukeutumisensa on mielestäni sopivan konservatiivistä ja täten he ovat miellyttäviä myös tällä saralla.
Kaiken musiikinko pitäis olla lapsille???????????kuunnelkoot muumia!!!!!!!!!!!!!Ja gimmel on syvältä..sinähän ainakin luot hyviä mielikuvia lapsille kun väität että hanna on läski??!!pistä ittes narunjatkox
...oiva roolimalli
Nii no Hanna ei oo läski!!!!!!!!!!!!!!!