Joka illan Drug Cocktail

4 x Seronil 20mg, vakavaan masennukseen, SSRI.
12 x Kalorid 1g, bulimian aiheuttamaan kaliumhukkaan.
1 x Ketipinor 100mg, Seronilin aiheuttamaan unettomuuteen.
3 x Retafer 100mg, oksentelun ja aliravitsemuksen aiheuttamaan anemiaan. Eli en syö mitään oksentamatta.
4 x Calcia 800mg, kalsiumin saantiin, kun muu ei pysy sisällä.
2 x B-vitamin long, b-vitamiinin saannin turvaamiseen.
4 x Magnesium 350mg, magnesiumin saannin turvaamiseen.

Eli 30 tablettia joka ilta ennen nukkumaan menoa..
Kivaa popsia. Ja jää varmasti koukkuun ja saa ties mitkä sivuvaikutukset. Taidanpa lopettaa kaikki, eipähän tulisi sitten mitään enää.
4489
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kaleorid

Äänestä

Vaikka vetäisit 200kpl kalkki tabletteja päivässä, ei ne silti koukuttaisi. Eli ei se pilleri määrä jota syöt, kerro sitä että voiko niihin jäädä koukkuun vai ei, vaan se pillerin sisältämä aine kertoo sen voiko siihen jäädä koukkuun vai ei.

Noista sinun pillereistä ainoa, joka on koukuttava on seronil.

Ja mistä oikein sait päähäsi että ravinnolla on sivu- tai haittavaikutuksia. Suurin osa noista sinun pillereistä on vitamiineja ja hiven aineita. Eli yhtälailla saisit ruuasta saman minkä saat nyt noista pillereistä. Ja ruualla harvemmin on sivuvaikutuksia, ellei ole allerginen.

Seronilista ja varsinkin ketipinorista sen sijaan voi tulla pahojakin haittavaikutuksia. Esim. ketipinor saattaa laskea kilpirauhas arvoja pahimmillaan jopa niin alas, että kuolet kilpirauhasen vajaa toimintaan. Näitä tapauksia on raportoitu tuhansia maailmassa. Lisäksi neuroleptit voivat aiheuttaa pysyviäkin hermostoperäisiä haittoja.

Kysyn vielä. Miksi oikein mainostat netissä että syöt paljon pillereitä? Et kai ole näitä, jotka kuvittelevat saavansa arvostusta sillä että he syövät paljon lääkärin määräämiä lääkkeitä. Tällaisia pönttöjä on nimittäin ennenkin tullut vastaan.

Äänestä
  • Itse asiassa en syö enää mitään, koska vatsalaukkuni ei kykene sulattamaan noita lääkkeitä yön aikana, vaan aamulla kun syön ja oksennan, ne tulevat kokonaisina takaisin. Olen buliimikko, minulle ruoan sisällä pitäminen on vieras sana, en ole tehnyt niin monesti 6 vuoden bulimiani aikana. Vierastan todella. Sama olisi vetäistä kaikki lääkelaatikkoni lääkkeet pöntöstä paitsi kaleorid-lääkkeet, koska muuten sysän lopettaa toimintansa, tai ehkä se olisikin hyvä ratkaisu tällaiselle 20-vuotiaalle.

    Äänestä

  • Masentunut buliimikko kirjoitti:

    Itse asiassa en syö enää mitään, koska vatsalaukkuni ei kykene sulattamaan noita lääkkeitä yön aikana, vaan aamulla kun syön ja oksennan, ne tulevat kokonaisina takaisin. Olen buliimikko, minulle ruoan sisällä pitäminen on vieras sana, en ole tehnyt niin monesti 6 vuoden bulimiani aikana. Vierastan todella. Sama olisi vetäistä kaikki lääkelaatikkoni lääkkeet pöntöstä paitsi kaleorid-lääkkeet, koska muuten sysän lopettaa toimintansa, tai ehkä se olisikin hyvä ratkaisu tällaiselle 20-vuotiaalle.

    riippuvuutta, eli ei ns. koukuta

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Masentunut buliimikko kirjoitti:

4 x Seronil 20mg, vakavaan masennukseen, SSRI.
12 x Kalorid 1g, bulimian aiheuttamaan kaliumhukkaan.
1 x Ketipinor 100mg, Seronilin aiheuttamaan unettomuuteen.
3 x Retafer 100mg, oksentelun ja aliravitsemuksen aiheuttamaan anemiaan. Eli en syö mitään oksentamatta.
4 x Calcia 800mg, kalsiumin saantiin, kun muu ei pysy sisällä.
2 x B-vitamin long, b-vitamiinin saannin turvaamiseen.
4 x Magnesium 350mg, magnesiumin saannin turvaamiseen.

Eli 30 tablettia joka ilta ennen nukkumaan menoa..
Kivaa popsia. Ja jää varmasti koukkuun ja saa ties mitkä sivuvaikutukset. Taidanpa lopettaa kaikki, eipähän tulisi sitten mitään enää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu