ostin auton

mikä järkevin keino tuoda se Suomeen?
Luotettava kuljetusfirma?
6382
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Olisko kannattanut selvittää etukäteen?

Äänestä

on odottaa talvea ja ajaa se jäitä pitkin suomeen,vai mitä luulet?

Äänestä

www.akv-agentur.fi

Äänestä

kuljetusliike Syväkuruun.

Äänestä

Halvin tapa on lentää itse paikanpäälle ja ajaa auto Suomeen (joko Ruotsin tai Baltian ).
Suosittelen www.ferrycenter.fi ja saat samasta paikasta
lentolaiva -paketin . Ajat auton laivaan Travemundessa peräkontti täynnä olutta joka maksaa 6 euroa /case.

Äänestä
  • Tuo on tosimiehen puhetta! Kannattaa ostaa vieläpä farmari tai tila-auto (jos ei pakua halua) niin olutta mahtuu kunnolla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


saksasta kirjoitti:

mikä järkevin keino tuoda se Suomeen?
Luotettava kuljetusfirma?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu