Pilaantuuko hera?

Elikkä, pilaantuuko hera / muut proteiinisekoitukset jos ne jättää seisomaan avonaisessa pussissa kaappiin? Tuli 1kk sitten hankittua 5kg säkki, ja en tiedä onko ihan vaan mielikuvitusta mutta maistuu hieman erilaiselle kuin ennen / ei liukene enää niin hyvin. Avonaisessa ilman kanssa kosketuksissa olevassa säkissä siis ollut.

Voi tietty olla ihan mielikuvitusta, mutta kertokaa nyt kumminkin.
7572
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Jos sulle tulee siitä ripuli, niin se on ihan normaalia. Kuuluu lajiin.

Jos tulee kuumetta, niin heitä kompostiin.

Äänestä

jos se pussukka ollu auki sinne menny kosteutta ja keränny hajuja ja makuja. ei se nyt kuukaudessa pilaannu.

Äänestä
  • tuli mieleen että tämänkin takia muoviset purkit on parempia kuin pussit lisäravinteissa.

    Äänestä

  • lotionman kirjoitti:

    tuli mieleen että tämänkin takia muoviset purkit on parempia kuin pussit lisäravinteissa.

    Tai sitten ostaa pusseja, joissa on oikeesti toimiva minigrip sulkija valmiina kuten Evon tuotteissa.

    Äänestä

  • Liukas Luikku kirjoitti:

    Tai sitten ostaa pusseja, joissa on oikeesti toimiva minigrip sulkija valmiina kuten Evon tuotteissa.

    itse pidän purkeista enemmän!

    onhan noita tullut omistettua. useimmissa se minigrip ei edes toimi ja siltikin purkista on parempi jauhetta ottaa.

    onhan noita evolution jauheita ollut. ei sen kummosempaa shittii kuin muutkaan mut kalliimpaa. evolution phase3 aiheutti välittömän varpusparven lentämisen, vaikka normaalisti vatsa kestää hyvin sekoituksia ja lisäravinteita muutenkin. noh, voimasika pystyy hyvin sitä käyttämään, et en tiedä mistä johtuu?!

    olen nyt ostellut noi jauhot. mass.fi verkkokaupasta. siellä halpa pieruhera 5kg 50€.

    Äänestä

Ehkä vanhaa heraa ja kun pussi avattiin reagoi sitten noin? Katsoppa päiväys. Päivämääriin ei tosin ehkä aina voi luottaa. Tiedossa on ainakin eräs tapaus jossa tuotteen päivämäärää muutettiin pidemmälle kun ei kauppa käynyt...tarjoustuotteena sitten äkkiä ulos sen jälkeen...

Äänestä
  • hera kerää hajut ja maut kosteuden mutta ei mene pahaks noin nopeesti
    jos näet laikkuja niin sillon on hera homehtunut, ja ei taida olla hyväksi ^^

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tietämätön Ffa kirjoitti:

Elikkä, pilaantuuko hera / muut proteiinisekoitukset jos ne jättää seisomaan avonaisessa pussissa kaappiin? Tuli 1kk sitten hankittua 5kg säkki, ja en tiedä onko ihan vaan mielikuvitusta mutta maistuu hieman erilaiselle kuin ennen / ei liukene enää niin hyvin. Avonaisessa ilman kanssa kosketuksissa olevassa säkissä siis ollut.

Voi tietty olla ihan mielikuvitusta, mutta kertokaa nyt kumminkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu