Ei varmaan kuulu tämä tänne mut..

Violettipinkki

Niin sitä vaan et. Miks ihmiset valittaa koko ajan milloin mistäkin ja pakko sanoa kyllä että aika vähäpätöisistä asioista..On täällä maailmassa ja yhteiskunnassamme tietenkin paljon vääryyksiä mutta kyllä paljon turhastakin valitetaan. Meillä on niin paljon kaunistakin täällä..on ihana luonto josta voi nauttia, juoda kahvit ja syödä jotain hyvää kahvilassa, ostaa nättejä vaatteita (joita saa kirppikseltäkin tosi nättejä), telkkarii voi kattoa (jos on) radioo kuunnella (jos on) tai sitten voi ihan vain olla ja kuunnella itseän ja hiljaisuutta, voi piirtää..paljon on ihania asioita, voi kun ihminen voisi nauttia niistä kivoista pienistä asioista eikä aina valittaa.

1

214

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tuo on mitä sanoit, mutta kun se tuntuu mukavalta kun saa valittaa ja purkaa sielunsa ahistustaan.
      Parhaimmillaan kun valittaminen saattaa nostaa hetkellisesti omaa egoa korkeammalle ja tuntee olevansa jotenkin parempi kuin joku muu, vaikka ei sitten olisikaan.

      Ystävän puutetta ei kuitenkaan luonto, kahvi, tv, radio tai hiljaisuus voi poistaa, mutta mainitsemasi asiat ovat kyllä ihan hyviä korvikkeita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      77
      3646
    2. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      33
      2989
    3. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      78
      2721
    4. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      28
      2654
    5. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      19
      2455
    6. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      52
      2292
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      57
      1927
    8. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      15
      1792
    9. Oletko uhriutuja?

      vaikka itse olet rääkännyt toista ja aiheuttanut ties mitä toiselle.
      Tunteet
      58
      1776
    10. KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!

      Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola
      Suomalaiset julkkikset
      11
      1673
    Aihe