Rotukirjakauppiasta

http://hommaforum.org/index.php/topic,6906.msg111760.html#msg111760
7152
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

sossun rahoilla. Eikö niitäkin ole ihan liikaa....

Äänestä
  • Ilmeisesti ei kun niitä pitää tuoda ulkomailta asti.

    Äänestä

Heh. Ehkä tuotteessa vika jos kauppa ei käy.

Äänestä

myös rotukirjakauppiaalla.

Jo se, että hän ulostaan suustaan skeidaa omalla nimellään jossain hemmetin homma forumilla, karkoittaa hyvän määrän asiakkainta.

"
Minua v****taa jokainen pummi, jokainen tänne tuleva kunnioitusta ja rahaa vaativa maahanmuuttaja. Minua v****taa Kourokset, Illmanit, Haloset. Minua vituttaa islam ja kaikki se paska, jota se tänne on tunkemassa. Mitä tänne tunkee, jos ei Suomi ja sen tavat kiinnosta. Ei ole kauaa siitä, kun kerjääminen ja kaupustelu oli kielletty. Miksi? Koska se oli KIELLETTY.

Saman sanon jokaiselle vikisevälle mamulle, mutta samalla ojennan käteni niille, jotka KUNNIOITTAVAT sen verran tätä kulttuuria, kansaa ja yhteiskuntaa, että viitsivät opetella kielen ja edes hieman yrittävät sopeutua ja ymmärtää, KETKÄ tämän MAAN ovat RAKENTANEET.

Minua v****taa suurin osa toimittajista. Minua v****taa koko poliittinen eliitti. Minua v****taa kaikki, jotka puhuvat monikulttuurisuudesta autuaana voimana ja koittavat ajaa tätä maata turmioon. Perkele. Mutta minua v****taa myös suomalaiset pummit, menisitte keräämään risuja tai poimimaan mansikoita."


Turha se on sitten itkeä, jos kauppa ei käy: "Olen ollut kirjakauppiaana kohta 10 vuotta. Koko sinä aikana lomaa ehkä kuukausi-puolitoista. Tulot alle minkä tahansa siivojaan minimipalkan, viime syksynä meni pikku talokin myyntiin. Nyt myynti romahtanut yhdessä muun vähittäiskaupan myynnin kanssa. Ja kadulla kauppani ulkopuolella on saatana mustasänkinen kiikarimyyjä ja toisessa päässä katua likainen haitarinsoittaja. Nekin tienaavat saatana enemmän kuin tämä suomalainen yrittäjä, yrittäjä joka yrittää hampaat irvessä siirtää kulttuuriperintöämme seuraaville sukupolville. Ei tule apurahoja(en niitä vaadikaan), en saanut starttirahoja, ei muista kulttuurilautakunnat antikvariaatin pitäjää."

Melkein yrittäjänä kirjoittaisin nimimerkillä epämääräisille keskustelupalstoille, siellä kuin on vaan se 1 ‰. Saat hommasta yhden asiakkaan, karkoitat samalla 10.

Äänestä
  • Anarchist cookbookia, konkurssi lähellä?

    Äänestä

  • ei osta enää kirjoitti:

    Anarchist cookbookia, konkurssi lähellä?

    Ne varastavat!

    Äänestä

  • Huhujen mukaan Rotukirjakauppias oli nähty kaatokännissä Rotutohtorin vaali-illassa eduskuntavaalien aikaan 2007. Pää nuokkui ja sammuminen Mestarin pöytään Zetorissa kävi lähellä. Näin olen kuullut. Taitaa olla vähän viinaan menevä mies, ja alkoholihan tunnetusti aiheuttaa itsesäälikohtauksia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vituttaa pummit kirjoitti:

http://hommaforum.org/index.php/topic,6906.msg111760.html#msg111760

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu