Siirsin menkat Primolut pillereillä...

Ja nyt kun lopetin, mitään vuotoa ei tullut. Onko muilla kokemuksia, voiko vuoto jäädä kokonaan väliin? Ohjeissa lukee, että vuoto alkaa 2-3 päivää sen jälkeen kun on lopettanut pillerit. Mulla nyt viikko siitä kun otin viimeisen. Mitään e-pillereitä tai muuta ehkäisyä en oo käyttänyt puoleen vuoteen, koska ei oo ollut tarvetta. Silti kierto ollut säännöllinen koko ajan.
4155
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ohjeissa lukee myös minkälaisia mahdollisia haittavaikutuksia ko. lääkkeellä on. Luepa sieltä. Kokemukset eivät vaikuta tilanteeseesi, fakta vaikuttaa.

Äänestä
  • Mutta jos on kovin yleistä, että vuoto jää kokonaan pois, niin miksei se voi lukea selkokielellä. "Vuoto alkaa 2-3 päivää kuurin lopettamisen jälkeen, mutta saattaa jäädä myös kokonaan väliin"....esimerkiksi näin. Eikä niin, että haittavaikutuksina lukee vuodon poisjääminen. No, samapa tuo... Parempi kai kun hakee raskaustestin niin ei tarvi jännittää enempää.

    Äänestä

  • höh... kirjoitti:

    Mutta jos on kovin yleistä, että vuoto jää kokonaan pois, niin miksei se voi lukea selkokielellä. "Vuoto alkaa 2-3 päivää kuurin lopettamisen jälkeen, mutta saattaa jäädä myös kokonaan väliin"....esimerkiksi näin. Eikä niin, että haittavaikutuksina lukee vuodon poisjääminen. No, samapa tuo... Parempi kai kun hakee raskaustestin niin ei tarvi jännittää enempää.

    primolut EI OLE EHLÄISYKEINO. se on lääkevalmiste jonka avulla on tarkoitus siirtää menkkoja.raskauden ehkäisyyn se ei auta. toivottavasti käytitte jotain muuta.. (ja anteeksi jos aiheeton, tekstistäsi vain saa sen kuvan et ehkäisyyn on käytetty tätä)

    Äänestä

  • hölömö... kirjoitti:

    primolut EI OLE EHLÄISYKEINO. se on lääkevalmiste jonka avulla on tarkoitus siirtää menkkoja.raskauden ehkäisyyn se ei auta. toivottavasti käytitte jotain muuta.. (ja anteeksi jos aiheeton, tekstistäsi vain saa sen kuvan et ehkäisyyn on käytetty tätä)

    alottajahan kirjoitti että ei ole aikoihin ollut ehkäisylle tarvetta. Eli siitä voisi päätellä ettei ole harrastanut seksiä kuurin aikana.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


höh... kirjoitti:

Ja nyt kun lopetin, mitään vuotoa ei tullut. Onko muilla kokemuksia, voiko vuoto jäädä kokonaan väliin? Ohjeissa lukee, että vuoto alkaa 2-3 päivää sen jälkeen kun on lopettanut pillerit. Mulla nyt viikko siitä kun otin viimeisen. Mitään e-pillereitä tai muuta ehkäisyä en oo käyttänyt puoleen vuoteen, koska ei oo ollut tarvetta. Silti kierto ollut säännöllinen koko ajan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu