KAIKILLE suomalaisille SIKAPIIKKI!

Nyt ei enää auta pyristellä, teidät KAIKKI rokotetaan sikainfluenssaa vastaan, HALUATTE te sitä tai ETTE halua!

"Jokainen suomalainen aiotaan rokottaa syksyn aikana ja toistamiseen ennen kevättalven 2010 epidemian alkamista. Jos hyvin käy, se saattaa estää koko epidemian, arvioi Valtonen."

http://yle.fi/uutiset/terveys_ja_hyvinvointi/2009/07/sikainfluenssaa_hoidetaan_jatkossa_vain_tarvittaessa_848377.html?origin=rss
17135
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

piikkejä en ota, tulkoot vaikka FBI yrittämään..

suurentelua koko perkelee sikaflunssa pahempaakin on tullut koettua kuin tuo räkätauti joka hysteriaa kylvää pitkin Suomea, minä nauran mokomalle, jos tulee tuo flunssa niin nautin sängyssä viikon ilman mitään lääkkeitä, sillä se ohi menee ihan ittekseen.

Äänestä
  • Jollet ilmesty ennaltailmoitettuna aikana aikana terveyskeskuksen jonoon, luoksesi saapuu hoitajatäti varustettuna parilla rotevalla järjestyksenvalvojalla. Kätesi väännetään väkisin selän taakse, sinua otetaan riuskalla otteella kiinni hiuksista, poskesi isketään seinää vasten, housusi lasketaan, ja hoitaja survoo piikin perseeseesi.

    Äänestä

  • !!! kirjoitti:

    Jollet ilmesty ennaltailmoitettuna aikana aikana terveyskeskuksen jonoon, luoksesi saapuu hoitajatäti varustettuna parilla rotevalla järjestyksenvalvojalla. Kätesi väännetään väkisin selän taakse, sinua otetaan riuskalla otteella kiinni hiuksista, poskesi isketään seinää vasten, housusi lasketaan, ja hoitaja survoo piikin perseeseesi.

    käy. Kun olet tajuton, poliisit tulevat ja tyhjentävät siemenpussinsa entiseen emättimeesi.

    Äänestä

laittaa vapaaehtoiseksi,eikä lääkärit sitä kumminkaan tiedä ketkä on rokotettu ja ketkä ei.
Tulee mieleen kun oli polio sokeri pala kaikkien otettava pakollisesti ja niinhyän siinä sitten kävi vanhoja mummoja ja vaareja kupsahti sen takia vanhainkodeilla ja muillekkin kansalaisille tuli siittä oireita elikä myrrkky oli sillon totaallisesti,eikä valinnan varaa ollut kun oli pakko ottaa varsinkin sellasessa perheessä jossa oli lapsia koulussa kun oli otettava niin myös lasten vanhempien kanssa otettava se myrkky.
Sitä paitsi tota piikkiähän ei saa lapset ottaa ollenkaan,ei sitä Ulkomaillakaan anneta lapsille,ainoastaan aikuisille se annetaan siellä.
Muutenkin liikaa touhotetaan tota flunssaa samantapainen muutenkin kun tavalliset flunssat.
Vaikka olisi ennestään ollut täällä kaikilla muinakin vuosina.
Olisi varmaan parempi että ihmiset eivät olisi sitten töissä ollenkaan koko loppu vuoden enään eikä lapset hoitopaikoissa ja kouluissa.
Niin säästyttäisiin siittäkin touho epidemiasta.
Turhaan ihmisiä tolla peloitellaan.

Äänestä
  • Mistä saatanasta sinä sen keksit, että poliorokote olisi ollut myrkkyä? Kun jokainen suomalainen otti sen, JOKAINEN OLISI KUOLLUT, jos se olisi myrkkyä ollut!

    Äänestä

  • !!! kirjoitti:

    Mistä saatanasta sinä sen keksit, että poliorokote olisi ollut myrkkyä? Kun jokainen suomalainen otti sen, JOKAINEN OLISI KUOLLUT, jos se olisi myrkkyä ollut!

    keksittyä vaan totta faktaa jonka tiedän polio sokerin aiheuttamasta reaktiosta.
    Etpä siihen aikaa tainnut edes itse olla syntynytkään.
    Itse kuulin kyllä sillon miten siihen aikaan kävi.

    Äänestä

  • salattu, että tuo vuoden -85 poliovirus sisälsi syöpävirus SV40:ntä. Ei ole ihme, että syövät ovat lisääntyneet. Mikään ei takaa, etteikö sikainfluenssarokotekin sisältäisi syöpäviruksia tai muita retroviruksia.

    Äänestä

  • Tavallinen flunssa vain kirjoitti:

    keksittyä vaan totta faktaa jonka tiedän polio sokerin aiheuttamasta reaktiosta.
    Etpä siihen aikaa tainnut edes itse olla syntynytkään.
    Itse kuulin kyllä sillon miten siihen aikaan kävi.

    Jo se on saatana, että kakarat käyvät huutelemaan, perkele TUOLLAISTEN PASKAHOUSUJEN TAKIAKO minä taistelin Kollaalla?!? Häpeä, saatanan nulikka, jos vielä hävetä osaat!

    Äänestä

Ja se selittääkin paljon.

Äänestä
  • VARATTU rokotus kertoo viralliset tahot eikä palstan vouhottajat. Aikoinaan oli pakolliset keuhkoröngenit enkä viime aikoina mennyt sinnekään vaikka tuli monta "määräystä". Eipä tulleet poliisit hakemaan. Ne loppui joskus 80-luvulla.

    Äänestä

  • suomalaiselle on kirjoitti:

    VARATTU rokotus kertoo viralliset tahot eikä palstan vouhottajat. Aikoinaan oli pakolliset keuhkoröngenit enkä viime aikoina mennyt sinnekään vaikka tuli monta "määräystä". Eipä tulleet poliisit hakemaan. Ne loppui joskus 80-luvulla.

    menemättä viimeiseen röntgeniin. Laitoin lappuun vain, että "minua ette säteilytä turhan vuoksi". Mitään palautetta en saanut asiasta ikinä. Tuskinkin laittavat piipaa-autoa hakemaan kotoa nytkään.

    Äänestä

  • suomalaiselle on kirjoitti:

    VARATTU rokotus kertoo viralliset tahot eikä palstan vouhottajat. Aikoinaan oli pakolliset keuhkoröngenit enkä viime aikoina mennyt sinnekään vaikka tuli monta "määräystä". Eipä tulleet poliisit hakemaan. Ne loppui joskus 80-luvulla.

    Jokainen ROKOTETAAN!

    "Jokainen suomalainen aiotaan rokottaa syksyn aikana ja toistamiseen ennen kevättalven 2010 epidemian alkamista. Jos hyvin käy, se saattaa estää koko epidemian, arvioi Valtonen."

    Äänestä

rautoihin, ennen kuin tulee onnistumaan!

Äänestä

Pitää näköjään pistooli tilata netistä jos aikovat pakolla pistää. Kansalaisella on oikeus puolustaa itseään, sanovat mitä tahansa. Joten omaksi turvaksi tilatkaa pistooleita ja patruunoita niihin tai jos ei ole varaa niin käykää tekemässä pajusta ja tammesta varsijousi jotta ainakin jokin turva on päällä. Ne ovat nämä range-aseet nykyaikaa kun ei enään katanoilla pysty suojaamaan ellei sitten ole kestävä katana ja sillä sitten torju kuin jedimestarit luoteja. Buckypaperista valmistettu katana pitäis kestää monet luodiniskut.

SUOJELKAA PERHEITÄNNE, KOHTA VOI TULLA AIVOPESTYT SEDÄT JA TÄDIT ROKOTTAMAAN LAPSENNE VAARALLISEEN ROKOTTEESEEN, ELLETTE ITSE NIITÄ SITTEN PAKOTA ROKOTTAMAAN ITSEÄNSÄ. Vanhemmat voivat raahata lapsensa rokotettavaksi ja lapsi ei ymmärrä kun on niin pieni mihin on joutumassa. Hienoa että moni ihminen on tätä rokotetta vastaan ja jos aloittavat pakkorokotuksen, ruumiita tulee ja heti kertalaakista aivan hemmetisti kun aseistuneet ihmiset ovat koteihinsa bunkkeroituneet aivopestyjä tätejä ja setiä piiloon.

Äänestä

Jos aikovat pakottaa rokotteen sinulle, pistäkää vastaan.

Äänestä
  • Tehkää tenää.

    Äänestä

muuttuuko asenne sikaan myöntyväisemmäksi,että alkavat oikein syömään sitä,.se pienentäisi sosiaatoimiston menoja puolella,.(sika kun on halpaa,.verrattuna tryffeleihin.)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


A ha ha! kirjoitti:

Nyt ei enää auta pyristellä, teidät KAIKKI rokotetaan sikainfluenssaa vastaan, HALUATTE te sitä tai ETTE halua!

"Jokainen suomalainen aiotaan rokottaa syksyn aikana ja toistamiseen ennen kevättalven 2010 epidemian alkamista. Jos hyvin käy, se saattaa estää koko epidemian, arvioi Valtonen."

http://yle.fi/uutiset/terveys_ja_hyvinvointi/2009/07/sikainfluenssaa_hoidetaan_jatkossa_vain_tarvittaessa_848377.html?origin=rss

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu