kun käy silloin tällöin lueskelemassa, niin tuntee itsensä kumman terveeksi! Siis eipä täällä ihmiset turhaan kirjoittele.
Pikaterapiaa!
Tätä palstaa
72305
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 72
Vanhimmat
Lasku tulee perässä.
mielelläni :)
Nyt täytyy pitkästä aikaa antaa täysi tunnustus kunnon yritykselle palstan sisällön parantamiseksi.
Aivan liikaa kitisijöitä on viimeaikoina ollut, mutta nyt tuli todella huomioonotettava ja konkreettinen kannanotto. Tukekaamme tamänkaltaista aloitteellisuutta palstan julkikuvan parantamiseksi.
on aina niin
asiaa, mutta ilmiö on yleisempi. Ei tarvitse olla niin epätoivoinen, että joutuu tulemaan tälle palstalle. Yleisesti kun vaan seuraa ilmiöitä, pitää korvat auki, niin huomaa, kuinka ikävästi asiat ovat toisilla. Vaikka itse olisi synkistä synkimmän murheen alhon pohjalla, niin eikös sieltä jostain löydy onkalo, josta kuuluu vaimea vaikerrus......
mainio viesti..:)))
ei tekisi kanssakulkijain hyvinvoinnin edistämiseksi, empaattisia luonteita nääs palsta pullollaan ;) Iloista iltapäivää sinne.
et ole ollut kaikkein eniten edesauttamassa hyvinvointiani! Kuttusi ovat olleet melkoisen tervehenkisiä... :)
anteeksi ja kiitos :))
Tulipa luettua äsken hetken ja alkaa olemaan kyllä oikeesti sairasta tää touhu...Harmittaa vietävästi,että tämäkin palsta meni tämmöseks puskahuuhailuksi..:(
vaan rintaansa. Puskat vain pelkkää potaskaa jauhaa vai?
nyt ilman nikkiä olevat väittelyt ovat ihan suoranaista paskaa..Eihän noita väitteilyitä kukaan jaksa..:/
Ihan ku pikkukersat riitelis..
niistä?Jättää väittelemättä.Ei vastaa.Ei sitä kukaan jaksa kauaa yksin jupista.Oli sitten rekattu tai ei.Miksi antaa sen häiritä?Ei minua ainakaan häiritse,hyppään yli. ;))))))
niistä valtaosan ;))))))
vielä aamulla ollut esimerkkivaihtoehto oikeasta elämästä on pikaisesti vinguttu poistettavaksi. Taisi jotakuta ihan oikeasti hävettää kun vertasi omaan tilaansa.
Piruuttani laitan sen vielä tuohon: http://jalousemadness.blogspot.com/
eli ihan oikeaakin elämää on olemassa. Tosin ei täällä.
veitikka olet ;))))
Tarjota toista nettimaailmaa toisen sijaan ;))
hevon tuuttiin
nyt keittää jollakin jo aika pahasti ;)
Vai hinttari?
Tykkään enemmän Sadosta ja Masosta, ne on isoi poikii ja niillä on hauskoja juttuja.
itelels kiikku.sit voit jännittää et kumpi tulee ensin. orkku vai noutaja
En, en minä vaan toiset.
tuotat
lopettaa jo juominen.
Se ei ole sulle terveellistä ja senatkin alkaa meneen sakasin?
että sisältö on muotoa tärkeämpää.
Eli kyllä ihan tavallinen elämä voittaa mennen tullen tämän täällä. Siitä voi sitten halutessaan kertoilla vaikka netissä, mikä tuonkin blogin idea taisi olla. Mutta pointti, siis vielä kerran, on siinä, että on elämä. Josta voi halutessaan kertoa. Tai olla kertomatta. Mutta ei tarvitse rettelöidä täällä.
Tajusitko?
Yrititkö edes?
teikäläisiä jos oot uusi tai aito immeinen johon eivät ole vielä päässeet käsiks käpälöimään psyyketohtoreina.
Eli jos oot uus niin pikapika karkuun täältä näitä hulluja
miks sä sitten olet täällä?
Ihan vaan uteliaisuudesta kysyn jos kerran asiat on paremmin muualla ;)
Minua aina hiukan naurattaa palstajeesukset jotka saarnaa tyhmille miten jossain muualla on paremmin ;)
Arvaatko miksi?
Yritä edes ;))))
ala vaan avautumaan, kuuntelemme ongelmiasi kyllä, anna tulla kaikki?
palstajeesuksien äiti.....eikun isä.....eikun...what ever :DDDDD
että teidän keskinäinen rähinöintinne loppuisi. Että tulisi oikeasti tilaa jollekin muulle. Ihan totta, mä yritän saada hulluutenne aisoihin.
no se on hauska että joku vaivautuu ;))
*kohteliaalla äänellä*
Mutta ystävä hyvä, se on sama kuin saarnaisit moraalia tynnyrilliselle kirppuja
*ja nyt on pakko mennä jo nurkan taka nauramaan*
Ootko muuten? Ite ottanu lääkkeeet ;))))))
aivan, mä tykkään hurskastella.
Siitä tulee niin kiva mieli ;)))
muutaman palstan pilaaminen
kunniasta ;)
*kumartaa ja pokkaa*
Ihan olen kyllä mahtiotus jo palstat pystyn pilaamaan.
Suuri kunnia, kiitos ;))))
ensin tutustuttas sun ongelmaan?
Mikä se olikaan? Huono muisti nääs?
kuka sun lääkkeitä viittis syödä?
Syö itte vaan.
olekin ihan jännää-Pasilan tapaan-että sinäkin viihdyt siellä missä pääset riitelemään ;))
aloitukset eivät tunnu kiinnostavan ketään.Riitely tuntuu olevan mukavampaa..
syy jossain aivan muussa hmmm.
vaikka allapidosta?
hih hih hih
hyppäiskin yli,mutta kun täällä ei enää muuta olekkaan..Kait se on parempi sitten lähteä muualle kirjoittelemaan..
on kyllä ihan liikaa sanottu. Tää reuhaaminen ei ole kuin muutamasta tyypistä kiinni. Muutamalla jäähyllä tilanne olisi aikaa sitten kohentunut, mutta ylläpito ei taida olla tehtäviensä tasalla. Ihan sama täällä on kuin työelämässä tai koulussa tai missä tahansa, pari häirikköä pilaa koko yhteisön ilmapiirin.
Mulla on vain verenpainelääkkeitä, ne tulee otettua säännöllisesti joten teitäkin kestää, pieninä annoksina.
Mut mikä sun intressis on muutaman ihmisen rettelöintiin?
Palstojahan on paljon ja jollet edes sen kummemmin tunne näitä ihmisiä, niin miksi koitat "pelastaa maailman" ;)
Onko se sen arvoista ja jos, niin miksi.
Toki, uudet ajatukset ja tuulet, ei ne pahasta ole...kellekkään?
hih ;))))
En minä ole mikään osapuoli riidassanne.
Minua vain kiusaa se, että se tappaa muiden kiinnostuksen keskusteluun.
Olen kyllä pitkän ikäni ollut aina idealisti ja maailmanparantaja, mutta älä anna sen häiritä. Kyllä tästä nyt pitää joku tie olla rauhaan niin ettei kukaan menetä kasvojaan.
että olet, kunhan kyselin, miksi sivullinen viitsii vaivautua.
Vai olisitko nyt kuitenkaan niin sivullinen ;))
tämän enempää.
Muutama banni tekisi terää.
se...
ja ihan isolla kirjoitettuna. Palstaa oli ennen melkoisen hauskaa lueskella ja joskus jopa palstalle jotain pientä kirjoitellakin.
uusi.Olen seuraillut tätä jonkin aikaa ja olen huomannut että parempi pitää etäisyyttä.Mitä nyt olen muutaman kerran laittanut mielipidettä niin jo on vainoharhasta porukkaa.Taisi olla juhannuksen aikaa kun viimeksi jotain höpöttelin tänne.Jos ei ole rekattua nikkiä niin sitten ei ole.Rekatuilla on valmis asenne rekkaamattomia vastaan vaikka puhuisikin ihan "normaalisti".Jos olet eri mieltä niin olet heti joku katkera rekattu puskahuutelija.Parempi olla kaikkien kanssa samaa mieltä vaikka kroppa toista sanookin ettei hyeenalauma hyökkää porukalla kimppuun.
Joo ja tää jatkaa taas matkaa.. ;)
hoitoon!
siitä minäkin tykkäisin ;)))
Kylpyläloma noin alkajaisiksi kuulostas ihan kivalta!
hullujenhuoneen jälkeen.
siellä hullujenhuoneella tekisin.
Kun satun olemaan niitä ihmisiä joiden mielenterveys tarkastetaan säännöllisin väliajoin?
Minul on paperit, onkos sinulla ;))))))
mieliä ei tarkisteta säännöllisesti.Olet samanlainen jankuttaja ku Millan ja Nittaminax.KUmpi olet?
luulet.
Kerron kumpi olen, heti kun kerrot kuka sinä olet...
Nittaminax
on jankuttaja.
sulla...eijaksa.Vänkää itekses.
:DDD
lähde kinaamaan sitä tarkkaillaan pääkopastaan vähänväliä kuuluu riskiryhmään
painaa villasella, sillä sieltä tulee totuus mitä nikilliset itse touhuilevat "privaatisti" nikkejensä takana. Jopa seurailevat ihmisiä oikeaan elämään sekavilla vedätyksillään.
Kyseessä on ihmisiä joilta on todellisuudentaju kadonnut aikapäiviä sitten, vääntävät vuodesta toiseen samoja juttuja, eivät enää kykene ymmärtämään jotta joku vaan hakisi keskustelua ei heidän "kööriin liittymistä"
ja köörien nimikkeet oletkin jo lukenut palstalta joten en edes suosittele oman psyykkeensä hajottamista ihmisten avustuksella jotka kiireesti itse tarvitsivat apua jotkut kymmenenkin vuoden nettiaddiktoitumisen jäljistä.
painaa villasella, sillä sieltä tulee totuus mitä nikilliset itse touhuilevat "privaatisti" nikkejensä takana. Jopa seurailevat ihmisiä oikeaan elämään sekavilla vedätyksillään.
Kyseessä on ihmisiä joilta on todellisuudentaju kadonnut aikapäiviä sitten, vääntävät vuodesta toiseen samoja juttuja, eivät enää kykene ymmärtämään jotta joku vaan hakisi keskustelua ei heidän "kööriin liittymistä"
ja köörien nimikkeet oletkin jo lukenut palstalta joten en edes suosittele oman psyykkeensä hajottamista ihmisten avustuksella jotka kiireesti itse tarvitsivat apua jotkut kymmenenkin vuoden nettiaddiktoitumisen jäljistä.
Sitä tajuaa kuinka hyvin itsellä on asiat ja mielenrauha, kun lukee suurinta osaa kirjoituksista, millaista häiriintyneen ihmisen elämän sisältö on.
Et taida muista omia lätinöitäsi täällä tai omalla palstallasi
erittäin hyvin ja siksi olenkin onnellinen, etten ole enää sellaisessa tilassa. Se oli tosi kurjaa aikaa. Näin jälkeenpäin olen tyytyväinen, että tein kaiken rekkautuneella nikilläni, enkä alentunut piiloutumalla puskaan laukomaan asioita.
Mikä palstaelämässä kiehtoo niin että tulit?
Aika vale. Kuvitteletko, ettei sun tyyliäs tunnettu.
Synnove kysyi tuon edellisen kysymyksen.
tuli ihan helvetillinen kirjoitusvimma, siksi tulin takas. :)
kaunani tähän. Kai se olis pitänyt jättää jo kauan sitten. Enkä sano, että niimpal riepoo kun monet jutut heitit mäkeen. En sano, en sano, en sano.
Emmä oo edes tajunnu, että oot kantanu jotain kaunaa. Silloin vajaa vuosi "toisaalla" minä tietysti pahoitin mieleni siitä, mitä yhtäkkiä sanoit ja häkellyin, mutta asia jäi mun osaltani siihen, enkä ole sitä sen koommin pohtinut.
kanna kaunaa kenellekään. Ketuttaa vaan niin helkkaristi kun "toisaalla" oli niin hauaskoja juttuja joita olisi ollut kiva lueskella. No mutta mennyttä mikä mennyttä.
Anteeksi..
myös.