Kanerva ei palauta Nova-rahoja!

tuli synttärilahjaksi.

Mukavan suuruisia synttärilahjoja kansanedustajat saavat firmoilta, eikä silti tarvitse ajaa heidän etujaan, niin kuin he sanovat?

http://yle.fi/alueet/turku/2009/08/kanerva_ei_palauta_nova-rahoja_949911.html
162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

jälkeen ja kuppaavat nyt niin paljon kuin pystyvät.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


17 000 euroa kirjoitti:

tuli synttärilahjaksi.

Mukavan suuruisia synttärilahjoja kansanedustajat saavat firmoilta, eikä silti tarvitse ajaa heidän etujaan, niin kuin he sanovat?

http://yle.fi/alueet/turku/2009/08/kanerva_ei_palauta_nova-rahoja_949911.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu