Tuliko se linja-autolastillinen pirkkalalaisia skinejä koskaan Helsinkiin?
Urbaanilegenda
Jäärämanni
9286
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
paskahalauksella. Liian läpinäkyvää jopa hyperaktiiviselta spiidipäiseltä nettipunakaartilta.
Smartilla ....koko sakki. Kuski ei osallistunut mielenilmaukseen.
Taisi tulla kurpitsavaunuilla?
Juotiin sitä viime kesänä junassa matkalla festareilta kotiin!
Monikulttuuria!!
Jukka Vuorion aikana se oli vielä appelsiinikiljua, jota sotkettiin markettien roskiksista blokatuista mädistä hedelmistä!!?? Go, antifga, go! Juokaa päänne täyteen. (On siellä silloin edes jotain...?)
Ensi tiistaina on lopullisen ratkaisun aika...
Heil linja-autokuljetus!
...pysäytettiin liikenneratsiaan jo lähtöpaikalla.
Piti Reva Ruvelan viedä nämä tikkuniskat ottamaan turpiinsa Turkuun skinien rauhallisen konserttipaikan eteen.
Kun "anti"fasistit eivät päässeetkään bailuihin, koko ilta sujui rauhallisesti.
Olen keskustellut sekä Ravelan retkueeseen huokutellun nuoren (120 cm, n.40 kg), että skinikonsertissa olleen kanssa. Skineillä ei ollut mitään astaloita, mutta RAvelan bussista poistettiin kepeillä ja putkilla varustautuneita idiootteja. Oli niillä runsaat kaljakassitkin.
Tämä tapahtui joskus 90-luvulla. Ihan kivaa porukkaa useimmat näistä punkkareista ja skineistä, kunhan ovat selvinpäin eivätkä samassa paikassa. Juu nou?
Kiva juttu skinipäällikönkin kannalta että poliisi suojelee 15-vuotiailta räkänokkapunkkareilta, sano!