Kepulaiset "yrittäjät" ajavat kahden viikon irtisanomisaikaa, riippumatta työsuhteen ptiuudesta. Palkansaaja - äänestä keskustaa ja liity Loimaan kassaan. Työurasi pitenee Vanhasen toivomalla tavalla;-))
http://www.kauppalehti.fi/5/i/yritykset/yritysuutiset/index.jsp?oid=2009/08/24960
http://www.kauppalehti.fi/5/i/yritykset/yritysuutiset/index.jsp?oid=2009/08/24960
Vastaukset 3
Vanhimmat
No, köyhille ruoka halpeni ja muut kustannukset räjähtää ylös. Taitaa tulla mielenkiintoiset palkkaneuvottelut ja järjestäytyminen ei tosiaan kannata muille
kuin maajusseille Mtk´hon tai kepuun. Tosin kepu taitaa nostaa noiden pienyrittäjien kustannuksia arvonlisäverolla ja sitä yritetään jo nyt ulosmitata työntekijöistä. Ymmärtääköhän pienyrittäjät, että ei heidän paskoillaan ole ostajia tuolla menolla?
onnettomuus hyvin kuvattu.. Kukahan noista kepu "yrittäjistä" maksaa todellisuudessa veroa yhteiskunnalle yhtään?
Tuollaisiin esityksiin kepulainen "maailmankuva" ajaa. Rehelliset ihmiset ovat kepulaisille punaniskoille ihmisarvoltaan orjan asemassa.