Älä syö lounasta : )

..maapallo tulisi muutoin kulmikkaaksi : )

Lounas-musaa
-----------------
Rachel Stevens & Gareth Gates - You Are Everything
http://www.youtube.com/watch?v=7VVrfee55SI
22230
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

mutta kun linnun yløshilaaminen miilun uumenista on niin hidasta! hyvin usein lounas totaalisesti haihtuu miilussa ja lounaskøyden paassa on vain musta køkkare.

hirvittavan tehokas uunimuoto :-)

Äänestä
  • ..sinnehän voisi laittaa kaikki ongelmajätteetkin, niinkuin nää huuhaa-kirjoitukseni. Häviäisivät kuin tuhka tuuleen, eikä Suomi24:n levyille jäisi edes ä-pistettäkään : )

    Mulla on vähän tehottomampi lounaskattila. Kahden kupin vedenkeitin. Sillä kiehautan nopsasti vettä ja heitän sekaan tämän vuosituhannen saavutusta. Eli astronauttien käyttämää ruokapöperöjauhetta : ) Hetkessä on tuoksuva ja terveellinen eines valmiina nautittavaksi : ) Tosin tuoksu ja maku on sellainen, että pitää olla pyykkipoika nenässä ja silmät kiinni syödessä. Ajatukset uuniperunoissa valkosipulivoilla maustettuna ja mehukkaassa pihvissä : (

    Äänestä

  • sieltä palatessa hehkuvassa kilvessä kypsyy ja kokonaisia sipuleita ja valkosellasia purjoo ja pilkottuja pottuja kermahauteeseen.
    jo ois hyvää kun ales pääsis.

    Äänestä

  • ..mitään peiteltävää. Jäljet näkyvät hyvin tälläpuolen ruutua kaikille minulle tärkeille ihmisille. Olen pitänyt aina huuhaata keskustelupalstana, en suhdepalstana. Nähdäkseni aloituksessani ei ole mitään mikä normiajatuksin luettuna viittaisi mihinkään suhteisiin : )

    Äänestä

  • padme_amidala kirjoitti:

    ..mitään peiteltävää. Jäljet näkyvät hyvin tälläpuolen ruutua kaikille minulle tärkeille ihmisille. Olen pitänyt aina huuhaata keskustelupalstana, en suhdepalstana. Nähdäkseni aloituksessani ei ole mitään mikä normiajatuksin luettuna viittaisi mihinkään suhteisiin : )

    lounaan niin ei kuule enää lounatuulen laulua ja siellähän kerrotaan siitä uudesta ihastuksesta. Niin.

    Äänestä

  • jos syö kirjoitti:

    lounaan niin ei kuule enää lounatuulen laulua ja siellähän kerrotaan siitä uudesta ihastuksesta. Niin.

    ..niinpaljon sulattamista vanhassakin ihastuksessa, etten uusia ehdi ajattelemaan : )

    -----------------------------------
    Eija Sinikka - PIENET HELLÄT HETKET
    http://www.youtube.com/watch?v=Xrm-YAAIwAc&feature=related

    Äänestä


Söin salaattia.olen kuin kani joten rehuillaan vaanD

Äänestä
  • ..mulla on vasta mietintävaiheessa ..syödäkö vai eikö syödä..Tuohon pulmaan salaatti (reikkalainen) voisi olla hyvä ajatus : )

    Mukavaa palautumista salin rasituksista : )

    Äänestä

  • padme_amidala kirjoitti:

    ..mulla on vasta mietintävaiheessa ..syödäkö vai eikö syödä..Tuohon pulmaan salaatti (reikkalainen) voisi olla hyvä ajatus : )

    Mukavaa palautumista salin rasituksista : )

    Salaatti vihreällä salaatilla kinkkusuikaleita hyvää oli,hyvää päivänjatkoa sulle

    Äänestä

  • padme_amidala kirjoitti:

    ..mulla on vasta mietintävaiheessa ..syödäkö vai eikö syödä..Tuohon pulmaan salaatti (reikkalainen) voisi olla hyvä ajatus : )

    Mukavaa palautumista salin rasituksista : )

    kuulu huuhaa sivulle vie vaik sun mainostamallesi runosivulle.

    Äänestä

  • villiruusu alias kotkakin on paikalla hvää päivän jatkoo

    Äänestä

  • ei todellakaan kirjoitti:

    kuulu huuhaa sivulle vie vaik sun mainostamallesi runosivulle.

    ..tuon mahtavan muistisi kun saisi johonkin hyötykäyttöön. Todella hyvä on sinun muistisi, ihan kateeksi käy oikeesti. Mutta kun näköjään sinulle tuli nälkä, niin kerronpa, että valmistin risottoa : )

    Ensin ruskistin sipulin kanssa naudanlihasuikaleita. Mausteeksi ruohittua mustapippuria. Sekaan laitoin kokojyväriisit. Kun riisit olivat kuullottuneet läpinäkyviksi lisäsin vettä. Keitin 10 minuuttia, jonka aikana murensin sekaan lihaliemikuution ja lisäksi pieniksi paloiksi leikellyt huuhdellun parsakaalin (=valkkarin tarjouksesta). Vielä en ole uskaltanut maistaa, mutta ei se ainakaan pahalta tuoksu : )

    Seuraavan kerran kirjoittelen noin klo 20, joten voit tehdä jotakin hyödyllistä sitä odotellessasi. Vaikkapa jonkun todella hauskan ja huumoripitoisen aloitteen, jolle saamme naureskella : )

    Äänestä

on navoiltansa lässähtäny

Äänestä
  • pannukakusta pyöristyminen vaan vie oman aikansa ja on vielä kesken : )

    Äänestä

syön vain luoteen ja kaakon

Äänestä
  • ..maltoit jotakin jättää jäljelle : ) On kiva, kun on maata jalkojen alla, ettei vallan ilmassa tartte tallustella : )

    Äänestä

  • padme_amidala kirjoitti:

    ..maltoit jotakin jättää jäljelle : ) On kiva, kun on maata jalkojen alla, ettei vallan ilmassa tartte tallustella : )

    minen oo ahane----mulla oli vain näläkä

    Äänestä

  • Vilma. kirjoitti:

    minen oo ahane----mulla oli vain näläkä

    ..tarttee sitten olla kunnon varusteet.
    http://cache4.asset-cache.net/xc/83916201.jpg?v=1&c=NewsMaker&k=2&d=70D9D2DFFE7F6ABC47AEDF7B2D6C63EF5C4940990DC260D0
    Enhän minämillään pahalla, mutta aattelin, että on hyvä jättää vähän toisellekin päivälle. Nyt kun on kesä vielä, niin mahtuu niihin uikkareihin paremmin. Jos ei sulla sitten oo tälläistä samanlaista, kuin mulla. Tää on tosi kätsy:
    http://www.rental-world.com/images/PA_Costume_Rental/Old_Fashioned_Bathing Suits_Couples_Costumes_.jpg

    Äänestä

Suomenmaan lounasta syömään, niin affenanmaa ja kaunis Turunsaaristo siinä popsittaisiin!

Äänestä
  • ..ettei siitä mistään kohden jouda paloja pois : )

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


padme_amidala kirjoitti:

..maapallo tulisi muutoin kulmikkaaksi : )

Lounas-musaa
-----------------
Rachel Stevens & Gareth Gates - You Are Everything
http://www.youtube.com/watch?v=7VVrfee55SI

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu