Suomen paikka on Natossa

Suomi on oikeusvaltio. Suomen paikka on Natossa. Suomen puolustusvoimat saavat kaiken tuen Natosta.
Puolustusvoimiemme iskukykyä lisätään kyllä. Miekka ei suinkaan ole tupessa. Suomi on hereillä yötä päivää.
7144
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

ettei miekkkaa malteta pitää tupessa!
Sotahulluus on paha tartunta,
mutta toivotaan, ettei pahene pandemiaksi asti!

Äänestä

vallankaappausta ? Sinä ja kaltaisesi 20% kanslaisista ette pääse unelmienne sotaliittoon kuin kumoamalla Suomesta demokratian tai muuttamalla pois ! Ymmärsitkö ?

Suunnitelmanne lähentelee MAANPETOSTA.

Äänestä
  • Meitä ei jätetä yksin kyyryyn. Siitä on kysymys. Kaikki osaaminen on meillä länsiperheessä. Vapaat maat ovat kaikki yhtä. Stalinismi ja putinismi on kauhistus. Katso myös tärkeä Juhani Putkinen googlella. Heimoveljiemme kanssa yhdessä halutaan puolustaa vapauttamme. Puolustusvoimat ovat tärkeät.

    Äänislinna on raiskattu (sen ne osaa). Siellä ei ole vapaita uutisia, toimittaja toisensa perään surmataan.



    Antti Karpio

    Äänestä

tuo lainaus sotilasvalasta:

"Minä tahdon kaikkialla ja kaikissa tilanteissa, rauhan ja sodan aikana puolustaa isänmaani koskemattomuutta, sen laillista valtiojärjestystä sekä valtakunnan laillista esivaltaa. Jos havaitsen tai saan tietää jotakin olevan tekeillä laillisen esivallan kukistamiseksi tai maan valtiojärjestyksen kumoamiseksi, tahdon sen viipymättä viranomaisille ilmoittaa."

Nyt sitten Antti kipikapi ilmiantamaan itsesi lisäksi Häkämies, Jaakonsaari, Ahtisaari, Salolainen, Lipponen .......

Äänestä
  • Valtiovalta on hankkinut meille turvaksi koko sivistyneen maailman. Kaikki yhdessä olemme vahvimmillaan. Tänne ei saa päästää vihollista. Nato on puoluepolitiikan yläpuolella oleva rauhanjärjestö. Naton arvot ovat Suomen arvot. Ihmisoikeudet ja demokratia. Euroopan ja Pohjois-Amerikan turvajärjestely on Nato. Nato on täysin vapaiden ja täysin itsenäisten maiden laajentuva ja vahvistuva lostava puolustusjärjestö. Älä yli päästä perhanaa. Vain hullu "stalinisti" kieltäisi, että Suomea ei saa puolustaa. Tottakai koko kansainvälinen yhteisö haluaa puolustaa Suomea. Suomea saa puolustaa! YK ja Nato toimivat yhdessä. On itsestään selvää kuulua Natoon. Suomella on yhtä suuri oikeus saada kaikki vapaiden maiden turvatakuut kuin kaikilla muillakin vapailla mailla. Nato on Suomen tärkein asia. Sotilasvalassa sanotaan, että laillista yhteiskuntaa tullaan puolustamaan kaikin käytettävissä olevin keinoin. On hirveän tärkeää, että meillä on kaikki maailman parhaat aseet ja osaaminen. Satelliitit tutkivat vastustajaamme koko ajan yötä päivää. Mikään ei jää Natolta havaitsematta. Suomi on jo integrotu Natoon. Olemme aina valmiina puolustamaan ihmisoikeuksia ja demokratiaa. Kyllä meidän kelpaa taas:) Kansa toisensa jälkeen vapautuu Naton avulla.

    Antti Karpio

    Äänestä

  • Antti Karpio kirjoitti:

    Valtiovalta on hankkinut meille turvaksi koko sivistyneen maailman. Kaikki yhdessä olemme vahvimmillaan. Tänne ei saa päästää vihollista. Nato on puoluepolitiikan yläpuolella oleva rauhanjärjestö. Naton arvot ovat Suomen arvot. Ihmisoikeudet ja demokratia. Euroopan ja Pohjois-Amerikan turvajärjestely on Nato. Nato on täysin vapaiden ja täysin itsenäisten maiden laajentuva ja vahvistuva lostava puolustusjärjestö. Älä yli päästä perhanaa. Vain hullu "stalinisti" kieltäisi, että Suomea ei saa puolustaa. Tottakai koko kansainvälinen yhteisö haluaa puolustaa Suomea. Suomea saa puolustaa! YK ja Nato toimivat yhdessä. On itsestään selvää kuulua Natoon. Suomella on yhtä suuri oikeus saada kaikki vapaiden maiden turvatakuut kuin kaikilla muillakin vapailla mailla. Nato on Suomen tärkein asia. Sotilasvalassa sanotaan, että laillista yhteiskuntaa tullaan puolustamaan kaikin käytettävissä olevin keinoin. On hirveän tärkeää, että meillä on kaikki maailman parhaat aseet ja osaaminen. Satelliitit tutkivat vastustajaamme koko ajan yötä päivää. Mikään ei jää Natolta havaitsematta. Suomi on jo integrotu Natoon. Olemme aina valmiina puolustamaan ihmisoikeuksia ja demokratiaa. Kyllä meidän kelpaa taas:) Kansa toisensa jälkeen vapautuu Naton avulla.

    Antti Karpio

    suunnittelet. Turhaan noita korulauseita hoet. Jos et älyä demokratia sanan merkitystä, paikkasi lienee pohjois-Koreassa tahi Kiinassa

    Äänestä

Enpä minä oikeen osaa luottaa Natoon kunnolla. Itse täytyy auttaa itseään(koko suomen) Sodan syttyessä Suomi olisi hetken yksin ja mikäli tarve vaatii niin Natosta voisi saada tukea.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Antti Karpio kirjoitti:

Suomi on oikeusvaltio. Suomen paikka on Natossa. Suomen puolustusvoimat saavat kaiken tuen Natosta.
Puolustusvoimiemme iskukykyä lisätään kyllä. Miekka ei suinkaan ole tupessa. Suomi on hereillä yötä päivää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu