Luotettava uutislähde The Onion paljastaa kuuhuijauksen. Näemmä Neil Armstrong on tullut synnintuntoon ja kertoo nyt huomanneensa joutuneensa huijauksen uhriksi ja tunnustaa eläneensä valheessa. Minut vakuuttaa erityisesti hänen voimakas lausuntonsa: "It's the moon. You can't land on the moon."
Ja tämänkin huijauksen takaa paljastui lopulta Illuminaatti. Hävetköön.
Ja tämänkin huijauksen takaa paljastui lopulta Illuminaatti. Hävetköön.
Vastaukset 27
Vanhimmat
http://www.theonion.com/content/news/conspiracy_theorist_convinces_neil
Tämän murskaavan aineiston edessä minun on nyt tunnustettava, että kaikki tieteellinen kehitys on sitten mennyt romuksi. Kaikki tietokoneet, luotaimet ja avaruusteleskoopit ovat vain kansainvälisen tiedeyhteisön salaliiton tuottamaa harhakuvaa.
Menen kotiin peiton alle, nih.
evoluutioteoriakin nyt on sitten lopulta kumottu. Ei mahda mitään, kreationistit olivat sittenkin oikeassa. Nyt kyllä ottaa pattiin.
Lienee aiheellista todeta myös se, että lopullisen niitti joka käännytti Neil Armstrongin, oli tuo, myös kreationistien käyttämä, ISOJEN KIRJAIMIEN KÄYTTÄMINEN argumentoinnissa!
Hallelujaa!
Isoilla kirjaimilla argumentointi on aina niin vakuuttavaa, ettei lopulta ole muuta mahdollisuutta kuin hyväksyä ja uskoa TOTUUS.
Teet taaskin, vaikka oikeaa asiaa puhutkin, saman argumentointivirheen joka on perisyntisi.
Viestistäsi puuttui silti kaikki todisteet.
Sinun luotettava lähteesi, ei ole luotettava noilla tiedoilla, joita siitä jätit antamatta!
Meillä on tässä esillä vain sinun epäluotettava sanasi!
""Teet taaskin, vaikka oikeaa asiaa puhutkin, saman argumentointivirheen joka on perisyntisi.
Viestistäsi puuttui silti kaikki todisteet.""
Ehei, siinä oli todisteena tuo linkki luotettavaan uutislehteen.
""Sinun luotettava lähteesi, ei ole luotettava noilla tiedoilla, joita siitä jätit antamatta!
Meillä on tässä esillä vain sinun epäluotettava sanasi!""
Oli siellä myös Neil Armstrongin sana:
"I suppose it really was one small step for man, one giant lie for mankind."
Ja todisteetkin olivat ihan nenän edessä:
"evidence was "right under our noses.""
Miksi kukaan enää epäilisi, nimittäin Ralph Coleman on tutkinut aihetta vuosia, niin kuin Armstrong tähdentää:
"He's been researching the subject on the Internet for years."
"Literally years," he added."
Kirjaimellisesti, vuosia.
On se etteivät kuuhun jätetyt todisteet voi MAATUA!
Muuten onko jumala kuun takana kun sitä ei milloinkaan näy?
Vain maalla on pimeä puoli.
>>Ja tämänkin huijauksen takaa paljastui lopulta Illuminaatti. Hävetköön.
Eiköhän raamatusta löydy sopivaa syytä vaimon kurittamiseen tällaisestakin syystä?
Tuo sipuli onkin mainio tieto lähde.
Tässä kerrotaan miten kaikki elämä on voinut syntyä maapallolle.
Tai vesipallolle. Ihan miten vaan.
http://www.theonion.com/content/radionews?utm_source=nav
toinen linkki, koska asdfasdfasdfe oli niin oikeassa kirjoittaessaan: "avaruudesta emme tiedä koska nasan asema teitolähteenä ei kuuhuijauskatastrofin jälkeen olekaan kovin luotettava."
Nyt tutkijat ovat saanet uusia kuvia uuden Hubble kaleidoskoopin avulla ja suoraan sanoen kuvat yllättivät kaikki. Avaruus näyttääkin olevan vakaassa jatkuvassa outouden tilassa. Näinkö tässäkin piti käydä`oliko Savorinenkin sitten oikeassa?
http://www.theonion.com/content/news/hubble_kaleidoscope_finds_evidence
No niin, nyt on tähtitiedekin jo tuhottu. Voi ei!
Mitä seuraavaksi? Onko keinosiementäjiemmekin tulevaisuus uhattuna ylirynnäävien hirvinautapopulaatioiden vuoksi?
En kestä tätä epävarmuuden surkeaa tilaa...
vahvistit jo aiemmin huomaamani jutun. Tähtitiedepalstalla ja salaliittopalstalla riehuvat kuuhuijausretardit ja kreationistit ovat samaa porukkaa, heh. Kaikille teille on yhteistä raju näennäistieteily ja omasta päästä satuilu tiedettä vastaan vängätessänne :) Ilmankos Tähtitiede palstan kuuhuijaushyypiö meni hiljaiseksi, kun vertasin häntä kreationisteihin samanlaisen pseudotieteilyn ja monesti samanlaisten argumenttien vuoksi...
Kiitoksia vahvistuksesta!
Tietysti kuuhun laskeutuminen on huijausta! Lapsikin sen tajuaa, että kuu liikkuu niin nopeasti, ettei mikään pysyisi sen pinnalla, vaan lennähtäisi avaruuteen.
Ja kuun painovoima? Halloo!! Se newtonin omena muistaakseni tippui maata kohti, ei kuuta. Eli kuulla EI VOI OLLA painovoimaa!!!
A*vot! Sinä esitit juuri sitä logiikkaa, joka on evokeille niin tyypillistä.
Ei voi tuollaisilta paljoa muuta odottaakaan!
Alkaako evoluuteilta jo asiat ja ideat loppua kun noinkin avuttomia mökellyksiä tarjotaan avauksina? On lienee Turkanaan iskenyt jo syysmasennus ja kaamoskammo kun on järki jämähtänyt paikalleen tai pikemminkin taantunut esi-ihmisvaiheeseen. Mutta niinhän evoille joskus tuppaa käymään. Eihän evo-oppia muuten olisikaan.
kun hassuja uskomuksia, joihin muuten jotkut tälläkin palstalla esiintyvät uskovat, tehdään naurunalaisiksi?
En tiedä, onko kuussa käyty vaiko ei, koska en ole saanut käynnistä mitään varteenotettavaa todistetta. Todisteet on jätetty kuulopuheisiin luottamisen varaan. Eikä ne tyypillisesti ole juuri juoruja varmempia.
millainen olisi sinusta riittävä todiste siitä että kuussa on käyty.
Apollo kuumoduli on näytillä ilmailumuseossa. Ei se kovin vakuuta.
On ihan eri asia käydä 300kmn korkeudessa kuin tuhat kertaa kauempana (300 000kmn) silloisen tekniikan kanssa
Kaikkihan me muistamme ne ongelmat, joita oli muutama kuukausi ennen "kuulentoa" ihan rutiinilennolla maan kiertoradalla.
= = = = millainen olisi sinusta riittävä todiste siitä että kuussa on käyty. = = = =
Mielipidekkö on ratkaisu? Ei mikään vakuuttelu eikä uutisointi ole tieteellinen todiste ?! EIHÄN?
""Apollo kuumoduli on näytillä ilmailumuseossa. Ei se kovin vakuuta.
On ihan eri asia käydä 300kmn korkeudessa kuin tuhat kertaa kauempana (300 000kmn) silloisen tekniikan kanssa
Kaikkihan me muistamme ne ongelmat, joita oli muutama kuukausi ennen "kuulentoa" ihan rutiinilennolla maan kiertoradalla.""
Juu, niin muistamme, ja juuri tuollaiset ongelmat selvitettiin ja ratkaistiin ennen kuulentoa.
""Mielipidekkö on ratkaisu? Ei mikään vakuuttelu eikä uutisointi ole tieteellinen todiste ?! EIHÄN? ""
Ei tietenkään enkä tarkoittanut sitä, vaan että millaiset todisteet sinut vakuuttaisi siitä, että Apollolennot oikeasti kävivät kuussa.
Sanoin vain, etten voi tietää, onko kuulennot joskus tehty, kun en ole nähnyt käynneistä vakuuttavia tieteellisiä todisteita.
Toki itse aikoinaan innokkaasti seurasin ensimmäistä "kuussakäyntiä" ja tuolloin näyttö riitti 20-vuotiaan lapsenuskolleni. Mutta myöhemmin on luotto rapissut kun muissakin historian asioissa totuus on paljastunut toiseksi kuin alkuperäisissä tuoreissa uutisoinneissa. Ja lopullista täydellistä totuutta ei lähihistoriastakaan varmuudella saada. Ei edes Kekkosen saunapiiristä!
Kuutotuutta ei voi kuvitella, eikä näinollen voi tietää, mitkä olisivat ne todisteet, joita kuusta voisi käyttää vakuuttavimman näytön todisteiksi.
""Sanoin vain, etten voi tietää, onko kuulennot joskus tehty, kun en ole nähnyt käynneistä vakuuttavia tieteellisiä todisteita.""
Miksi nämä kuun pinnalle asetetut peilit, joilla edelleen mitataan kuun loittonemista eivät sinusta ole vakuuttavia tieteellisiä todisteita? Tai kuussakäynnistä julkaistut lukuisat tieteelliset tutkimukset?
http://science.nasa.gov/headlines/y2004/21jul_llr.htm
""Toki itse aikoinaan innokkaasti seurasin ensimmäistä "kuussakäyntiä" ja tuolloin näyttö riitti 20-vuotiaan lapsenuskolleni. Mutta myöhemmin on luotto rapissut kun muissakin historian asioissa totuus on paljastunut toiseksi kuin alkuperäisissä tuoreissa uutisoinneissa. Ja lopullista täydellistä totuutta ei lähihistoriastakaan varmuudella saada. Ei edes Kekkosen saunapiiristä!""
Mikä on saanut sinut epäilemään noita valokuvia ja suoraa TV-lähetystä kuusta? Entäs kuukivet? Tiedätkö, jos kuussakäynti olisi huijausta, siihen olisi osallistunut tuhansia ihmisiä, ja joku heistä olisi varmasti joskus kertonut totuuden. Tuollaisen salaliiton olemassaoloon uskova on jo vainoharhainen.
""Kuutotuutta ei voi kuvitella, eikä näinollen voi tietää, mitkä olisivat ne todisteet, joita kuusta voisi käyttää vakuuttavimman näytön todisteiksi.""
Eli, suomeksi sanottuna, mikään ei voisi sinua vakuuttaa, miksi siis penäät todisteita?
Auttaisiko häntä hänen epävarmuudessaan edes kesäiset LRO-luotaimen kuvat, joista pystyy havaitsemaan jopa astronauttien jättämät jalanjäljet kuunpinnalla?
Joitakin ei mikään auta, koska heidän mielestään maa pysyy kiinteästi paikallaan, pyörimättä, eikä kuulennot ole mahdollisia, koska heidän taivaspaikkansa "varmuus" häviäisi mikäli heidän uskonsa puhuviin käärmeisiin joutuisi uhatuksi...
koska jokuhan on voinut ne käydä väärentämässä sinne. ;)
Tuossa muuten YKSI kuva, yksittäisiä jalanjälkiä ei tuolla resoluutiolla erota, mutta kulkureitin kuitenkin:
http://i.livescience.com/images/090717-a14-lro-02.jpg