Mitä ministeri Anttila tarkoitti ja mahtoi ..

http://areena-beta.yle.fi/video/415193

.. jopa ajatella, että ".. kilpailevat toimijat eivät ole yhdenvertaisia .." - vastauksena toimittajan kysymykseen saada maahamme kilpailua euroopasta jo olemassa olevan Lidlin lisäksi?

:D
384
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Anttila rahoittaa itse vaalirahoitukset.
Suuri plussa Anttilalle ja pitkä miinus Vanhaselle.

Äänestä
  • Kunpa Anttila jo ymmärtäisi jäädä pois politiikasta, eikä enää asettuisi ehdolle. On niin säälittävää katsella lähes dinosauruksen ikäistä naista puhumassa tv-lähetyksessä huvittavia olettamuksia ja hatusta vedettyä mutua.

    Äänestä

Anttila ottaa vaalibudjetin velkarahituksella!
Olisiko pieni piikki Vanhaselle ja Korhoselle!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tarkkana Nyt kirjoitti:

http://areena-beta.yle.fi/video/415193

.. jopa ajatella, että ".. kilpailevat toimijat eivät ole yhdenvertaisia .." - vastauksena toimittajan kysymykseen saada maahamme kilpailua euroopasta jo olemassa olevan Lidlin lisäksi?

:D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu