Kadonneen jäljillä

Hyvä sarja

oli tosi liikuttava. Ainakin mulle tuli tippa linssiin. Pitää katsoa jatkot myös.Kannattaa katsoa.

7

1185

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kapteeni Kirk

      lässy juttu, noita mahtuu tusinaan 15 kpl. lopettakaa koko sarja ja tilalle vaikka nalle puh.

    • seasons 1-

      hyvä sarja,tässä on mahdollisuuksia saada taas yksi ehkä eniten katsojia keräävä sarja joka jatkuu useita kausia.

      yleensä jos näin paljon katsojia on jo alussa niin, seuraavat jokainen tuotantokaudet tuovat lisää reilusti katsojia

      • Veijo Yleltä

        MTV3 osaa huijarimaisen kopioinnin salat. Tämäkin roska kuuluu lajiin ulkomailta kopioidut formaatit. Ei mitään aitoutta, ei mitään omaperäistä. Onhan se jo nähty mitä roskaa MTV3 tuubistaan työntää.


    • Gadjuka

      Joo, ihan kiva ja idealtaan fiksu ohjelma varsinkin mainoskanavien yleiseen tyhjapaiseen linjaan verrattunna. Kuka viela jaksaa katsoa jotain "Amerikkalaiset muovisinkut karibialla vol. 12"-ohjelmia tms.
      Ja kyllahan noi kohtaamiset on ihan koskettavia..

    • Yh-isä33

      Ohjelma on puolitekoinen, sillä isiään metsästävien lasten äideiltä ei tosiasiassa kysytä olisiko ollut myös äidin käytöksessä aikanaan jotakin korjaamisen varaa, ettei isä kokenut lapsen tapaamista liian hankalaksi ja lopulta nosti kytkintä kokonaan. Joskus vain on helpompi olla näkemättä kokonaan, jottei suru ja epäoikeudenmukaisuuden tunne repisi sielua kokonaan rikki ja jäisi voimia vielä pysyä hengissä ja jatkaa omaakin elämäänsä. Ensi kaudesta saa enemmän oikean elämän makuisen kun hieman tarkemmin tivattaisiin tapahtumien taustoja niiltä äideiltä. Ja mikä parasta, ehkä joku saattaisi jättää vieraannuttamisen toisesta vanhemmasta tekemättä jos ohjelmassa näkisi mihin se oikeasti voi johtaa.

      Tiedän mistä puhun. Minun tyttäreni muutti luokseni asumaan 4-vuotiaana ja siihen asti äitinsä teki aivan kaiken, jottei lapsi saisi isäänsä tavata. Kaksi ja puoli vuotta, kaksi eri oikeusastetta ja kymmeniä tuhansia euroja kuluja. Lopulta oikeudenmukaisuus lapsen elämässä tapahtui ja minä vastaan nykyisin siitä, että tytöllä on kiinteät suhteet kumpaankin vanhempaansa vaikka äiti ja isä eivät enää saman katon alle mahtuneetkaan.

      Katson jokaisen jakson netistä iltatoimien jälkeen pikku prinsessan jo nukkuessa. Aina kyyneleet silmissä. Kai elän pois niitä synkkiä tunteita, joita ikävimmillään oli kun oikeasti joutui punnitsemaan eri vaihtoehtoja ja jossakin vaiheessa oman elämän jatkamisen mahdollistamiseksi näytti, ettei voimat enää riitä suomalaista systeemiä vastaan taistelemiseen ja oikeudenmukaisuuden lapselle peräämiseen.

      Onneksi kuitenkin voimani riittivät ja nyt kaikki on hyvin. Kiitokset ohjelman tekijöille ja iso hali jokaiselle läheisensä löytäneelle. Koskaan ei ole liian myöhäistä aloittaa uudelleen!

      P.S.
      Vedänpä tässä sitten asbestipuvun niskaan, sillä kohta alkaa taas sen päivänen yh-äitien inkvisitio mielipiteitäni kohtaan. Sanonpa vaan vielä, että pitäkääpä tädit varanne, sillä nyky-Suomessa voi mieskin saada oikeutta huoltajuusasioissa ja sosiaalialan asenteet ovat kovaa vauhtia muuttumassa. Joka ei sitä ymmärrä ja haluaa riitaa rakentaa on äkkiä etä-äiti jos lapsen isä haluaa lapsen oikeuksien perään alkaa kyselemään.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      132
      3144
    2. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      223
      2981
    3. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      79
      1936
    4. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      77
      1579
    5. Exän käytös hämmentää (taas)

      Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k
      Sinkut
      239
      1427
    6. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      48
      1148
    7. Miksi sä olet jatkanut tätä näin pitkään?

      Kerro tai vaikene iäksi
      Ikävä
      99
      1041
    8. Helena Koivun rikosrekisteri

      Kasvaa. Tällä kertaa murtautuminen...😁
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      984
    9. Sä tiedät rakas

      Mitä toivon. Olisit vain rohkea ❤️
      Ikävä
      58
      968
    10. Onko Kuhmossa salapareja

      Eli varattuja joilla salasuhde tai suhteita
      Kuhmo
      11
      890
    Aihe