Edellinen elämäni

Täällä on varmasti paljonkin ollut keskustelua edellisestä elämästä. Mä näen usein painajaista, jossa tipun talon katolta, yleensä pilvenpiirtäjän tai korkean kerrostalon katolta. Uneen liittyy aina tunne, että olen jäänyt kiinni jostain luvattomasta. Eräänä yönä näin unta, että olin korkealla lasikopissa kun alhaalla oli joku gaala käynnissä. Pelkäsin putoavani sieltä. Mitähän nää unet mahtaa tarkoittaa? Vastauksia vain niiltä, jotka uskovat tällaiseen, kiitos =)
7472
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Sitä että olet katsonut liikaa juttuja tv:stä.

Äänestä

Tarkistuta verenpaineesi. Korkea verenpaine voi aiheuttaa puamisunia.
Se voi olla myös sielun muistoa jostain eletystä elämästäsi, jossa olet kokenut tuon kohtalon.
Minulle tuli mieleen USAn lama silloin 1931, en ole varma vuodesta. jollon konkurssin ? tehneet hyppivät epätoivoissaan ikkunasta ja - no kaiki on mahdollista silloin kun unia tulkitaan.

Äänestä

tapahtui yksi tosi ikävä juttu ja muistin silloin(hyvin elävästi)että minulle oli tapahtunut juuri samoin yhdessä edellisistä elämistäni.Minulle tuli hetkeksi kokemus kahdessa ajassa yhtäaikaa elämisestä.
Toinen oli tuhansia vuosia sitten.
Olin ennen tätä kokemusta ollut kiinnostunut edellisistä elämistä mutta en oikein jaksanut uskoa niihin ihan tosissani.Tuo kokemus oli niin odottamaton ja mieleenpainuva,että se vakuutti minua asiasta aika tavalla.
Joskin jätän aina kaikessa hieman epäilyksellekin sijaa...Mutta olisi mielenkiintoista keskustella toisten asioita toisista elämistä muistavien kanssa.

Äänestä
  • Tällä palstalla, kun ei varsinaista reinkarnaatiopalstaa ole, sopii toki hyvinkin näistä puhua. Mutta jos ei halua väliin änkeviä vastaan väittäjiä ynnä muita naureskelijoita ihmeteltäväkseen, niin olen yrittänyt saada tänne jonkinlaista aktiviteettia aikaiseksi:

    http://reinkarnaatio.foorumi.org/index.php

    Äänestä

Unissa tapahtuu kaikenlaista.
Ne ovat mitä ovat.

Äänestä
  • Potilas kertoi nimensä ja vuosilut, jolloin eli Ahvenan maalla. Kokeen jälkeen hän matkusti sinne ja
    löysi hautausmaalta, jo sammaloituneen patsaan, jossa oli tuo sama nimi ja vuosiluku, jonka sai kokeessa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nikki** kirjoitti:

Täällä on varmasti paljonkin ollut keskustelua edellisestä elämästä. Mä näen usein painajaista, jossa tipun talon katolta, yleensä pilvenpiirtäjän tai korkean kerrostalon katolta. Uneen liittyy aina tunne, että olen jäänyt kiinni jostain luvattomasta. Eräänä yönä näin unta, että olin korkealla lasikopissa kun alhaalla oli joku gaala käynnissä. Pelkäsin putoavani sieltä. Mitähän nää unet mahtaa tarkoittaa? Vastauksia vain niiltä, jotka uskovat tällaiseen, kiitos =)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu