Japani on todellinen ateistin paratiisi. Oikeusjärjestelmä ja kriminaalihuolto on lähes pohjoiskorealaista tasoa. Poliisi kiduttaa tunnustuksia, ja aivokasvaimen saaneelta vangilta kiellettiin sairauden hoito. Monien vankien yhteydet ulkomaailmaan kielletään, ja usein vangit päästetään sekä henkisesti että ruumiillisesti surkeaan kuntoon. Suhteettoman suuri osuus kuolemaan tuomituista on todettu uusissa oikeudenkäynneissä syyttömiksi. Yleensä uusia oikeudenkäyntejä ei tosin järjestetä. Eiväthän vangit ihmisiä ole!
Tähän tulee ateismi johtamaan Suomessakin. Miten oikeusjärjestelmä voisi toimia ilman Kristuksen tullessaan tuomaa armoa?
Tähän tulee ateismi johtamaan Suomessakin. Miten oikeusjärjestelmä voisi toimia ilman Kristuksen tullessaan tuomaa armoa?
Vastaukset 4
Vanhimmat
Johan tuli Japania skeidaa. Oletko ihan itse siellä käynyt vai kertoiko pappisi kaiken tämän?
Haluatko kuulla, mitä ihan oikeasti on tapahtunut niinä aikoina, kun hihhulit omasivat vallan? Ei taida olla vieläkään viimeiset roviot kokonaan sammuneet, että pidähän pelle vaan se nassusi kiinni.
huono trolli
Siitä ettei tullut taas sitä perinteistä pohjois-korea paratiisi trollausta.
Juu, allekirjoittannut tykkää japanista koska se on; ei hihhuli sivistysmaa ja sieltä tulee mangaa :)
Maanpäällinen paratiisi, valtio jonka asukkaista noin 94 % on kristittyjä:
http://www.kepa.fi/kumppani/501/?searchterm=None