K-Rauta Ruoholahti

No More K-Iron

Olipa tympääntyneen oloinen 'mies asiakaspalvelija' eilen lauantaina 19. syyskuuta puolenpäivän maissa Ruoholahden K-Raudassa.

Olisin halunnut ostaa yhden eristinholkin kattovalaisinta varten. Kysyin 'asiakaspalvelijalta' ja hän löysikin yhden asiakkaallta takaisin tulleen TODELLA RUMASTI TEIPATUN pakkauksen, jossa oli kai 10 kappaletta niitä eristimiä. Yritti myydä mulle sen saastaisen näköisen palautustuotteen kovalla hinnalla.
Tuntui siltä, että tuotteen palauttanut asiakas oli vaihtanut sen sisällön 'Made in China' -laatuun ja ottanut täyden palautussumman itselleen.

K-Rauta myy kylläkin ruuveja ja nauloja yksitellen ( vaa'alla punnitsemalla hinta selviää ), mutta yhtä eristinhollkia oli mahdotonta ostaa. Jos olisin suostunut kotiinlähtöä odottelevan kauppiaan tyrkytykseen. niin mulle olisi tullut YHDEKSÄN ylimääräistä holkkia roskiin vietäväksi.

No, eipä tarvitse enää vaivata Ruoholahden K-Raudan työllistettyjä.

0

346

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mitä aiot sanoa, kun ja jos tapaatte seuraavan kerran?

        Oletko päättänyt etukäteen?
        Ikävä
        151
        1853
      2. Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!

        Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu
        Suomalaiset julkkikset
        12
        1741
      3. Joensuun (kaupungin) kiusaamisongelma

        Syrjitään, savustetaan ulos ja kiusataan. Pieneen piiriin ei kaikki mahdu. Tehdään elämästä mahdotonta, jolloin ainoa va
        Joensuu
        35
        1507
      4. Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa

        Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu
        Ikävä
        196
        1198
      5. Olen levoton takiasi

        Enkä saa itseäni rauhoittumaan
        Ikävä
        94
        1195
      6. Archie ja Iida ero.

        Suuri kohujen saattelema rakkaustarina on ohi?
        Kotimaiset julkkisjuorut
        84
        1114
      7. Evoluutioteoria on varmuudella väärin - monet tutkijat irtisaunoutuvat siitä

        Tutkimuksissa on löytynyt paljon näyttöä siitä, ettei evoluutioteoria ole totta. Monet tutkijat kuitenkin vielä kannatta
        354
        992
      8. Lakkaa haaveilemasta.

        Oon löytänyt uuden naisen. mieheltä. tutulle. Naiselle.
        Ikävä
        62
        869
      9. Älä stressaa. Rakastan sua

        Eikä tämä tunne mene pois, se on varmaan jo huomattu kumpikin ❤️
        Ikävä
        49
        831
      10. Ois kiva nähdä

        Ja viettää Iltoja sun kanssa
        Ikävä
        50
        816
      Aihe