Lidl alentaa jo huomenna

Lidlissä on alennetut hinnat torstaiaamusta lähtien. Hesarin hintavertailussa keskiviikkona ketju pärjäsi hyvin.
11275
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Lidli on köyhien kauppa. Lidli on myös ideoitten kopioija, kun keskinen sanoo alentavansa hinnat viikkoa ennemmin, niin eiköhän joku lidli kopioi heti idean!

Äänestä
  • Pahempaa on, että pari muuta kauppaa kopioi toistensa hinnat vähän vielä lisätenkin niitä päätymällä EU:n kalleimpaan ruokaan samalla kun suomalaiset maanviljelijät kyntää juurekset maahan ja polttaa viljan savuna ilmaan.

    Äänestä

  • on muutenkin vähän ylimainostettu kok alv:n pudotus. Jos ostat esim.35,00eurolla ruokaa hinta putoaa
    uuden veron myötä 1,49 euroa. Ei kannata oikeen kaukaa ajella sen takia.

    Äänestä

  • maan J kirjoitti:

    Pahempaa on, että pari muuta kauppaa kopioi toistensa hinnat vähän vielä lisätenkin niitä päätymällä EU:n kalleimpaan ruokaan samalla kun suomalaiset maanviljelijät kyntää juurekset maahan ja polttaa viljan savuna ilmaan.

    Siinä olikin kuvaus suomalaisen maaseudun lopun ajoista.

    Äänestä

  • ent.emäntä kirjoitti:

    Siinä olikin kuvaus suomalaisen maaseudun lopun ajoista.

    maailmalla poltetaan heinäpaaleja, levitetään maitoa "kusikärryillä" pelloille, kipataan paskaa ja maitoa herrojen virastoihin, että kyllä tämä maatalous on tuhoon tuomittu koko eu:s.

    Äänestä

  • .jussi. kirjoitti:

    maailmalla poltetaan heinäpaaleja, levitetään maitoa "kusikärryillä" pelloille, kipataan paskaa ja maitoa herrojen virastoihin, että kyllä tämä maatalous on tuhoon tuomittu koko eu:s.

    Kepu voisikin ruveta vaihteeksi ajamaan maanviljelijöiden asiaa kiinteistöbisnesten sijaan?

    Äänestä

ei palijo kannata hehkuttaa mitään witun hinnan alennusta jonku alv tiputuksen takia
kun ruokakassin hinta nousi tossa loppukesästä eli nyt

kun hinnat mukamas laskee niin todellisuudess ne pysyvät samassa tai jopa nousevatkin.

kyllä se on yhtä tyhyjän kanssa lähteä merta edemmäs kalaan muutaman sentin tai jopa euron
takia.

pitää aina muistaa mitkä muut kulut on olemassa sekä myöskin ajalle pitää laskea hinta.
sivutuotteena voi usein olla myöskin erilaiset pelit ja vedonlyönti , tupakat ja alkoholi.

kun ihminen ymmärtää jättää kaikki ylimääräiset vouhotukset pois
niin silloin voidaan puhua todellisesta säästämisestä.

menot on aina vakiot säästit sitten jossain jotain niin kyllä se johinkin muuhun menee
eli eli kannata vouhotella muutaman kopeekan takia.

Äänestä
  • on siellä kaupas ostoksilla ollu härmän huvipuistokeisarikin!kauan eläköön lidli.

    Äänestä

  • joo,näin on

    Äänestä

  • alku-ihminen kirjoitti:

    joo,näin on

    Oikein luitte, aika säpinä oli pussilla, en tiedä onko jäljellä. Kuorin äsken, hyvää tavaraa.

    Tämä ei ole mainostamista, kuluttajat voi antaa vinkkejä toisilleen.

    Äänestä

  • Näin on marjat kirjoitti:

    Oikein luitte, aika säpinä oli pussilla, en tiedä onko jäljellä. Kuorin äsken, hyvää tavaraa.

    Tämä ei ole mainostamista, kuluttajat voi antaa vinkkejä toisilleen.

    Poikkeuksellisen hyviä perunoita olivatkin tässä valtamarkettien huonojen perunoiden maassa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


näin on marjat kirjoitti:

Lidlissä on alennetut hinnat torstaiaamusta lähtien. Hesarin hintavertailussa keskiviikkona ketju pärjäsi hyvin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu