Villi huhu

pitääkö paikkansa, että paavi on kieltänyt Vatikaanin työntekijöiltä sormipimpsan työaikana sanktioitten uhalla? Tämmösen huhun kuulin vihreän keijun pöydässä pari viikkoa takaperin kun ryystetti maratooniin palautusoluita. Se kuulemma aiheutta ongemia jos asiakirjoissa on sitten pimpsan räpläämisen jälkeen erikoinen ominaistuoksu.
7149
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

en mä oo vatikaanissa hommissa..;)

Äänestä
  • ajattelin, mutta ajatteles jos se laittaa pääinkvisiittorin pään pyörälle ja vahingossa määrää koko suomen pannaan, sen sijaan että vaikka Tuomen. Sitten ei enää importata tummaa fransikaaneria kun ei ole sopiva harrastaa bisnestä pannassa olevien kanssa. :( Se ei naurattas yhtään.

    Äänestä

  • Musta Ritari kirjoitti:

    ajattelin, mutta ajatteles jos se laittaa pääinkvisiittorin pään pyörälle ja vahingossa määrää koko suomen pannaan, sen sijaan että vaikka Tuomen. Sitten ei enää importata tummaa fransikaaneria kun ei ole sopiva harrastaa bisnestä pannassa olevien kanssa. :( Se ei naurattas yhtään.

    varsinaisesti tullu huomioineeksi. Olishan se paha paikka. Eikä naurattaisi.

    Äänestä

  • a-v kirjoitti:

    varsinaisesti tullu huomioineeksi. Olishan se paha paikka. Eikä naurattaisi.

    Jos Vatikaani ottaisi talouspakottet käyttöön niin kyllä tulis hetkessä Suomestakin mallikristillinen maa. Ainakin oluen ystävien suhteen. Tavallinen rahvashan tietty kittaisi kepua edelleen.

    Äänestä

pitävän paikaansa

paavi penediktus.

Äänestä

kenties nähnyt? katolisia? emanssipaatio kummasti alkaa kaikumaan..
voi olla kovaa homaa..saatanan kakarat kohta paukkuu

Äänestä

ei mitenkään

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Musta Ritari kirjoitti:

pitääkö paikkansa, että paavi on kieltänyt Vatikaanin työntekijöiltä sormipimpsan työaikana sanktioitten uhalla? Tämmösen huhun kuulin vihreän keijun pöydässä pari viikkoa takaperin kun ryystetti maratooniin palautusoluita. Se kuulemma aiheutta ongemia jos asiakirjoissa on sitten pimpsan räpläämisen jälkeen erikoinen ominaistuoksu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu